15-16 bin TL hazir sistem onerisi

469895

Decapat
Merhaba. Arkadaşlarmin 14K-16K arasında bir hazır bilgisayar ariyorum.

Ekran kartı olarak kesinlikle NVIDIA istiyorum AMD kullanıyorum şu an ve hayattan nefret ettirdi.

Bu fiyat bandında önerilerinizi bekliyorum.

Başlığı yanlış yazmişim onu 14-16k arasi diye düzeltir misiniz?

Son düzenleme:
Merhaba. Arkadaşlarmin 14K-16K arasında bir hazır bilgisayar ariyorum.

Ekran kartı olarak kesinlikle NVIDIA istiyorum AMD kullanıyorum şu an ve hayattan nefret ettirdi.

Bu fiyat bandında önerilerinizi bekliyorum.

Başlığı yanlış yazmişim onu 14-16k arasi diye düzeltir misiniz?
AMD'nin hangi ekran kartını kullandınız hocam?

Büyük ihtimalle RX 5xx veya RX 5xxx serisinden birisini kullanıyorsunuz. Bu kadar hata almanız normal, yeni seriler üzmez. NVidia şartı koşmak manasız. Eski tenekeler var sadece, değmez yani.

R5 5600 ve RTX 3060 içeren bir sistem almaya çalışın. Çünkü o bütçede genelde RX 6000 serisi var.

R5 5600 ve RTX 3060 içeren bir sistem almaya çalışın. Çünkü o bütçede genelde RX 6000 serisi var.
Hocam o fiyat bandına bulmak çok zor. Bir anda herhangi bir teknoloji mağazasından fırsat koparabilirse belki alabilir ama ona da çok ihtimal kalmıyor. Büyük ihtimalle Sonbahar'a girerken bir zam furyası daha da yaşayacağız o yüzden sordum. RX 6XXX serisi ve üstünde eskisi gibi Wattman sorunları vesaire yok yine de arkadaş NVIDIA bir ekran kartı istiyorsa ya fırsat bekleyecek ya da bütçeyi arttıracak.

Tek gözüme çarpan bu oldu ama değer mi? Bilemiyorum. PSU ve Anakart gibi etkenler iyi görünüyor sistemde ama saf gücü daha yüksek olan ekran kartları varken bunu tercih etmek biraz zorunluluk gibi geliyor bana.

Hocam o fiyat bandına bulmak çok zor. Bir anda herhangi bir teknoloji mağazasından fırsat koparabilirse belki alabilir ama ona da çok ihtimal kalmıyor. Büyük ihtimalle Sonbahar'a girerken bir zam furyası daha da yaşayacağız o yüzden sordum. RX 6xxx serisi ve üstünde eskisi gibi WattMan sorunları vesaire yok yine de arkadaş NVIDIA bir ekran kartı istiyorsa ya fırsat bekleyecek ya da bütçeyi arttıracak.

Tek gözüme çarpan bu oldu ama değer mi? Bilemiyorum. PSU ve anakart gibi etkenler iyi görünüyor sistemde ama saf gücü daha yüksek olan ekran kartları varken bunu tercih etmek biraz zorunluluk gibi geliyor bana.

Hocam peki 15-16 arasında AMD Intel fark etmez parasını hak eden sistem önerir misiniz? AMD R5 5500 - SAPPHIRE RX6700 - ASUS A520M-A PRO - 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Bu nasıl?

Hocam anakart modeli falan çok güzel. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi işlemciyi 5600 yapabilme imkanınız varsa daha uzun ömürlü olur. Eğer işlemciyi yükseltirseniz RTX 3060, i5-12400f'li bir sistemden daha kaliteli bir saf güç alacaksınız yaklaşık 20 FPS de daha yüksek alacaksınız. Kendim de RX 6800 XT kullanıcısıyım Wattman gibi şeyleri dert ediyorsanız ben daha hiç böyle bir sorun yaşamadım onu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı