15-20 bin TL ile mining yapılır mı?

Bu saatten sonra açıkçası pek önermem girmenizi. Piyasa felaket bir durumda. Kartlar über saçma fiyatlara satılıyor, zaten LHR da var. Temmuz gibi Ethereum mining'in geleceği de muallak. Yani oyun için bir bilgisayar alacaksanız akşamları bırakın ama tamamen yatırım amaçlı girmeyin şu anda.
Hocam sizinle aynı düşüncelerdeyiz. Gerçekleştirdiyseniz deneyimlerinizi aktarır mısınız?

Bu saatten sonra açıkçası pek önermem girmenizi. Piyasa felaket bir durumda. Kartlar über saçma fiyatlara satılıyor, zaten LHR da var. Temmuz gibi Ethereum mining'in geleceği de muallak. Yani oyun için bir bilgisayar alacaksanız akşamları bırakın ama tamamen yatırım amaçlı girmeyin şu anda.
Yatırım amaçlı değil sadece destek ve tecrübe edinmek için. Halihazırda ekran kartımı satmıştım dolayısı ile bir tane alayım hem donanım güçlü olsun ileriye dönük hemde ufakta olsa biraz kazanç sağlasın diye düşünüyorum. Fiyatlar dediğiniz gibi uçmuş durumda, dahada uçmayacağının garantisi yok. Araba alıyorduk bu fiyatlardan bir kaç yıl öncesine kadar.

Hocam eğer çok ihtiyacınız yoksa 15-20k verip 3060Ti vb. bir kart almanın bir mantığı yok. Normalde 3080Ti gibi kartların hak ettiği rakamlar bunlar...

Hocam eğer çok ihtiyacınız yoksa 15-20k verip 3060Ti vb. bir kart almanın bir mantığı yok. Normalde 3080Ti gibi kartların hak ettiği rakamlar bunlar...
o fiyatları asla vermem zaten. 25 e kadar 3080 kovalıyorum. O bile fazlada, başka bır masrafım olmayacağı için bir şekilde çözebiliriz onu. Pc donanımı açısından; diğer parçalarım orta seviye sistem için yeterli. Peki RX 5700 alsak 2 tane mantıklı olurmu, kazıma hızları açısından 3080LHR'yi geçecektir. Modlama vs AMD kartların sıkıntıları neler olur bize.

Geri
Yukarı