600 bin TL bütçe ile mining yapılır mı?

Selçuk_Üstün

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde 550 600 bin TL bütçe var. Bununla mining sistemi kursam bir sıkıntı vs. olur mu? Mining devri birkaç yıla biter mi? Sizce çünkü bu işe başlayıp ortada kalmak istemiyorum, bence mining devri bitmez bana kalırsa yine de bilen arkadaşlara danışmak istiyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bir de RTX 3060 OC 12 GB ekran kartı kaç yıl dayanır bu mining işine?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bitip bitmemesini bilemeyiz hocam, bu olaydan pek anlamam ama bu bütçe ile yarısıyla ekran kartı alıp yarısı ile de güneş sistemi paneli kurup elektriği oradan vermek kağıt üstünde mantıklı duruyor ama gerçekte ne olur bilemem.

Kartın ne kadar yıl ay gün dayanacağına kimse net bir şey söyleyemez. 50 tane kart alırsın 5 tanesi 2.gün çöp olur 45 tanesi 5. senenin sonunda halen çalışıyorda olabilir. Biraz şans biraz doğru kullanım ve iyi bakım.

8.500 civarı rtx 3060 için iyi bir alım fiyatı. Özellikle şuan 3060 lar rahat 38mh görebiliyorken oldukça alınası kartlar oldular. Devirin ne zaman biteceğine kimse bir şey diyemez. 3 ay sonrada bitebilir 3 yıl daha da sürebilir.

%125 elektrik zammı olmasaydı mantıklıydı aslında ama büyük balta vurdu Şubat 2022 zammı.

Yine de konu ile ilgili bilgili arkadaşlar yazar benim bildiğim Eth sona yaklaşıyor. Biterse ETH devri biter.

Merhaba. Elimde 550 600 bin TL bütçe var. Bununla mining sistemi kursam bir sıkıntı vs. olur mu? Mining devri birkaç yıla biter mi? Sizce çünkü bu işe başlayıp ortada kalmak istemiyorum, bence mining devri bitmez bana kalırsa yine de bilen arkadaşlara danışmak istiyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bir de RTX 3060 OC 12 GB ekran kartı kaç yıl dayanır bu mining işine?
Mining konusunda profesyonel kişileri kendiniz bulup özel olarak konuşmanızı tavsiye ederim. Forumlar yanıltıcı olabilir 500k bütçe için.

O parayı faize koy daha çok getirir bu elektrik fiyatları varken, riskte yok üstelik.
Hocam ne biliyorsunuzda faize koy daha çok getirir diyorsunuz. En kaba hesapla ortalama 60 adet 3060 alsa elektriği çıktığında aylık net 33.000₺ civarı para kalacak eline.

600K yı vadeye koysa aylık ortalama 9K civarı getirisi oluyor. Faizin 3.5 ayda getirdiğinden fazlasını mining 1 ayda getirirken şunu söylemeniz fazla garip.

Geri
Yukarı