15-20 bin TL sistem onerisi

• Konuyu başlatan revv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 209

revv

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kasa ya da laptop fark etmez, tüm önerilere acigim, monitor dahil olacak kasa olursa.

Exceria 500GB yap, 20.300

Monitor sart ise.

Atom bombasi PSU var ama 17.5k 4060 var sistem en ucuz, o da 5500.

Laptop.

@revv laptop konusunda siteyi arastir, guvenilirse al. İlk defa gordum siteyi.

@revv laptop outletmis alma onu.

Son düzenleme:
Hocam laptop almayın eğer oyun oynayacaksaniz sebebi şudur ki laptop çok ısınıyor bu en basit gerçek diğeri ise watt degeri mesela normalde atıyorum 8090 Ti 300 watt çekiyor diyelim laptopta bunu pil bir anda bitmesin diye 300'den 120'lere indiriyorlar bu da performansta düşüklük veriyor islemcide aynı şey var ve ekran küçük oluyor ama sen gidipde masaüstü alirsan bir monitör alırsın 5kya 200Hz 1ms Trendyol'dan veya Hepsiburada'dan diğerlerinde YouTube'deki kanallardan veya Online alışveriş sitesinden indirimli kasa alırsın ucuza sağlam sistem dizerim bak mesela ben NVIDIA+Intel kullanıyorum ama senin paran biraz daha kısıtlı olduğundan mesela 1TB SSD yerine 500GB SSD ve Radeon+Ryzen combosu yapabilirsin ve ileride mesela laptopta upgrade yapamazsın en fazla RAM eklersin ama diyemezsin islemcim iyi ekran kartı alayim işlemci anakart vb. kalsın diye komple cihaz değiştirirsin ve pahalıya mal olur yazları işlemci yüksek isilara çıkıyor bu Intel veya AMD'lik olay değil yüksek performans işlemcilerin hepsi böyle bir Tower tipi veya sıvı soğutma takayım diyemeyeceksin ve sıcaklıkla mücadele edeceksin her ne kadar laptop soğutucu alsanda iç ısısına çok etki etmeyecek direkt olarak ve atıyorum 60C'de çalışan 12400F(benim işlemci o ondan örnek olarak onu sectim) sen buna stok fanla 65W değerinde 60C tutuyorsun ama bunu yine laptop içinde 2 adet küçücük fanla 70C bile tutamazsın aşırı bir sıcaklık sebebi ise kasaların çok dar olması o yüzden sen alınan watt değerini düşürüp 65'ten 30'a falan düşürüldü tam performansına kisitliyorsun gibi örnekler verilebilir uzun oldu ama kesin bir dil kullanarak aradaki farkları açıkladım iyi gunler.

Geri
Yukarı