15.4 Retina Macbook Pro İncelemesi

Teknik özellikler
  • Cpu: intel core i7 4850HQ 2.3ghz turbo booster 3.5ghz
  • Gpu: Dahili intel iris pro 5100 Harici Nvidia Gt750m 2gb gddr5
  • Hard Disk:512 gb PCLe tabanlı flash depolama
  • Çözününürlük:2880*1800
  • Bellek miktarı:16gb ddr3
  • Ebatlar:Yükseklik: 1,8 cm Genişlik: 35,89 cm Derinlik: 24,71 cm Ağırlık: 2,02 kg
  • Malzeme:%100 Aliminyum, monitör gerçek camdır windows üreticilerinin %90'nın koyduğu plastik lcd değildir ekran ips paneldir inç başına düşen piksel oranı 220ppi'dır.
  • Ön kamera:720p
  • Çıkış TV İÇİN) 60 Hz'e kadar 1080p çözünürlük için destek
  • 30 Hz'e kadar 3840 x 2160 çözünürlük için destek
  • 24 Hz'e kadar 4096 x 2160 çözünürlük için destek. 10.9.3 sürümüyle 4k desteğide geldi, windows paso defender güncellemesi göndermeye devam etsin)
  • Girişler: 2 adet usb 3.0 2 adet: thunderbolt, kart okuyucu
  • Cihazda ethernet portu yoktur arkadaşlar bunun için ayrıca gigabit ethernet portu satın almanız gerekmektedir.Ayrıca optik sürücüde yoktur.
Görsel koymuyorum cihazı zaten herkes biliyor görmeyen kaldıysa şayet internetten milyon tane resmine bakabilir. Oyun performansına gelince biliyorsunuz mac store var internettendende yüzlerce oyun bulmak mümkün. Ben henüz internetten indirme yapmadım. Mac storeden cod 4, black ops, tom raider, hitman ve gta san anderası indirdim, hight ayarlarda oynuyorum hepsini tek takılma kare atlaması ve donma oyundan atma olmadı şimdiye kadar. Antialiasing kapalı sadece diğerleri en yüksekte sıfır sorun.

Program olarakta garageband finalcut pro gerek iwork programları olsun kullandıgım hicbir programda sorun yasatmadı hepsi jet hızında açılıyor. Oyunlarda 15-20 dakika sonra fan sesi geliyor w,a,s,d tuşlarının olduğu kısımda bir ılıklık hissediyorsunuz ama kesinlikle rahatsız etmiyor. Kasanın üzerinde ısınma neredeyse sıfır sadece altı ısınıyor o da 10 dakika demeden soğuyor oyundan çıkınca. Aliminyumun artıları diyelim. Vmware fusion ile sanal w8.1 yükledim 100gb yer açıp mükemmel oldu ms uygulamalarına ihtiyaç duyarsam tek hareketle sayfalar arasında geçiş yapabiliyorum cihazı kapatıp açmadan.

Ses seviyesi mükemmel diyebilirim. Hayatımda hiçbir laptobun dahili hoparlöründen bu kadar kaliteli ve yüksek bir ses almamıştım özellikle oyunlarda harika oluyor gelen sesin seviyesi. Ben antivirüs kurmadım bitdefender virus scanner programını kurdum aklıma gelirse taratıyorum henüz birşey bulmadı. Acılış ve kapanış süreleri birbirine çok yakın yaklaşık 8-12 saniye arası. Ekran kapalıyken monitör tamamen kararıyor simsiyah oluyor harukulade bir görüntüsü var.

Pili yaklaşık 7 saat gidiyor webte. sürekli harici gpu'yu çalıştıran oyun oynarsanız bu süre 2 saate kadar düşebiliyor. Pildeykende herhangi bir performans kaybı görmedim oyunlarda üzerindeki dahili ve hariçi çözümler çok güçlü çünkü birde windows la sakın karşılaştırmayın oyunların windows ve mac sürümleri kesinlikle aynı değil. Sistem ihtiyaçlarıda öyle oyun firması sadece apple'a özel yazdığı için çok düşük donanımlarla büyük işler başarıyor mac'ler. Tabi windows platformuna özel yazılmış daha farklı oyunlarıda indirip oynayabilirsiniz gerek bootcamp ten kuracağınız (tavsiye edilir) yada sanal makina üzerinde. Ben henüz bunu yapmadım ama araştırmalarımda parallel desktop, vmware fusion gibi sanal işletim sistemi kuran kişilerinde oyun oynayabildiklerini okumuştum.

Monitörün arkasındaki elma logosu ışıklı bu arada klavyede alttan aydınlatmalıdır ilk kez mac ile tanışacak olup bu yazıyı okuyanlar bilsin istedim. Yapacağınız işe göre değişmekle birlikte windows platformunda olan programların neredeyse aynısı yada muadili mac içinde var arkadaşlar. Olmayanı da sanal makina çözümleri yada bootcamp ten kuracağınız windows sürümleriyle çözebilirsiniz. En azından windowsun klasik saçmalıklarıyla uğraşmayacağınızın kefili benim

Resmi fiyatı 6800tl ama daha hesaplı veren yerler mevcut araştırsın alacak olanlar.

Benden şimdilik bu kadar aklınıza takılan anlamadığınız bir nokta olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
İnceleme güzel ama insanlar sıkılabilir.

Yazını belli paragraflara ayırırsan okunması kolay olur ve insanlar sıkılmaz.

Yazını birkaç resim ile de desteklersen oldukça iyi olur.

Benimki amatör kullanıcı incelemesi kardeşim, editör işi değil kusura bakma artık idare et. Bir ev kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşmak istedim cihazla ilgili .

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç resim daha eklesen iyi olurdu. Kendin birkaç tane fotoğraf çekip paylaşabilirdin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…