15.6" 16:9 Laptopta 34" 21:9 Monitör Kullanılır mı?

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
İş yerimde bilgisayarımı normal kullanıyorum. Evde daha konforlu olsun diye harici monitör sipariş ettim. Ekran oranları farklı. Bir tanesi 16:9 diğeri 21:9 kenarlarda siyah alan oluşur mu? Uyumsuzluk durumu yaşar mıyım? HDMI kablosundan dolayı monitörde bir gecikme gerçekleşir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İş yerimde bilgisayarımı normal kullanıyorum. Evde daha konforlu olsun diye harici monitör sipariş ettim. Ekran oranları farklı. Bir tanesi 16:9 diğeri 21:9 kenarlarda siyah alan oluşur mu? Uyumsuzluk durumu yaşar mıyım? HDMI kablosundan dolayı monitörde bir gecikme gerçekleşir mi?
Hayır bir sorun oluşturmaz. 1. Ekran olarak onu ayarlarsan onun oranında gösterir. Beni da da herhangi bir gecikme veya görüntüde kayıp olmaz. Display port varsa onu kullanmanız daha iyi olur ama normal bir kullanımda ikisinin arasında bir fark olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı