15.763 TL'ye bilgisayar toplama

Bütçe
15000-16000

Riptideplayz

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kendim Akakçe'den bir bilgisayar topladım monitör dahil. Bir sormak istedim uyumsuzluk falan yaratacak parça olur mu? Az bir farkla daha iyisi ya da bir parça yerine daha uygun farklı bir parça falan olur mu diye sormak istedim. RAM konusunda şimdilik 8 GB ile yetinip daha sonra bir adet daha 8 GB alıp Dual-channel yapmayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (57).png
    Ekran Görüntüsü (57).png
    186 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (56).png
    Ekran Görüntüsü (56).png
    237,2 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (55).png
    Ekran Görüntüsü (55).png
    241,6 KB · Görüntüleme: 25
Monitör de eklemişsiniz sisteme, yeni gördüm. Size önerim
Monitör
Kasa
böyle olacaktır.

Attığınız anakart ve işlemci uyumsuz, kasa ve PSU güvenilir değil. Üstteki arkadaşın attığı sistemlere bakmanızı öneririm.

Anladım farkedeceğiniz üzere çok bilgili değilim...

Monitör de eklemişsiniz sisteme, yeni gördüm. Size önerim.
Monitör.
Kasa.
Böyle olacaktır.

Hocam çok teşekkür ederim öneri için muhtemelen alacağım bu kasayı.

Bu 2060'lı kasa için sormak istediğim bir şey var 3200MHz RAM'i 944TL daha fazla vererek 3600MHz yapmak mantıklı mı?
Bir de işlemci iyi mi çok fazla bütçeyi geçmeyecek şekilde biraz daha arttırabilirim fiyatı.

Son düzenleme:
Anladım farkedeceğiniz üzere çok bilgili değilim...

Hocam çok teşekkür ederim öneri için muhtemelen alacağım bu kasayı.

Bu 2060'lı kasa için sormak istediğim bir şey var 3200MHz RAM'i 944TL daha fazla vererek 3600MHz yapmak mantıklı mı?
Bir de işlemci iyi mi çok fazla bütçeyi geçmeyecek şekilde biraz daha arttırabilirim fiyatı.

Bütçeniz varsa işlemciyi Ryzen 5 5500 yapmanız yeterli.

(x2)
Monitör dahil toplam: 15.966₺
Hector'dan çok daha iyi performans verecektir.
Hazır sistem isteniyorsa yukarıda attığım monitörle beraber bu alınabilir:

(X2)
Monitör dahil toplam: 15.966₺
Hector'dan çok daha iyi performans verecektir.
Hazır sistem isteniyorsa yukarıda attığım monitörle beraber bu alınabilir:

Hocam size de çok teşekkür ederim bunu da düşünebilirim RX 6600 ekran kartı her türlü RTX 2060'dan daha performanslı olacaktır. Fakat sormak istediğim bir şey var kasa ve PSU'yu çıkarıp linkteki kasayı almam mantıklı olur mu? Hem mesh hem de daha ucuza gelir...

Bir de daha ucuz bir monitör kullanılamaz mı? Mesela Game Booster'ın 144 Hz 1ms monitörü var 2600TL'ye.

Hocam size de çok teşekkür ederim bunu da düşünebilirim RX 6600 ekran kartı her türlü RTX 2060'dan daha performanslı olacaktır. Fakat sormak istediğim bir şey var kasa ve PSU'yu çıkarıp linkteki kasayı almam mantıklı olur mu? Hem mesh hem de daha ucuza gelir...

Bir de daha ucuz bir monitör kullanılamaz mı? Mesela Game Booster'ın 144 Hz 1ms monitörü var 2600TL'ye.

Game Booster ve Rampage markası altındaki ürünler kalitesiz olduğundan dolayı kısa sürede bozulmaya, sıkıntı çıkarmaya müsaitler. Bu yüzden önermiyoruz. Attığınız kasa iyi, güzel fakat içerisindeki PSU kalitesiz. Uzun kullanımda elektrik falan kesilse kısa devre yapıp sisteme zarar verebilir.

Game booster ve Rampage markası altındaki ürünler kalitesiz olduğundan dolayı kısa sürede bozulmaya, sıkıntı çıkarmaya müsaitler. Bu yüzden önermiyoruz. Attığınız kasa iyi, güzel fakat içerisindeki PSU kalitesiz. Uzun kullanımda elektrik falan kesilse kısadevre yapıp sisteme zarar verebilir.

Anladım yani arkadaşın attığı iyi değişiklik yapma, onu kullan diyorsun.

ViewSonic hakkında ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı