15-AC119NT laptop BIOS modlama

hsnhsynrsln

Decapat
Ben 15-AC119NT model laptopuma BIOS modlamak istiyorum. İnternette hiçbir yerde hazır modlanmışını bulamadım. İnternette Türkçe kaynak yok denecek kadar az. Overclock için BIOS modlamak istiyorum bu arada. "Laptopa overclock yapılır mı?" Diyecekler hiç konuya cevap vermesin lütfen. Sorumluluk bana ait, laptopuma ve soğutmama güveniyorum. Şimdiden teşekkürler.

Insyde BIOS'lar modlanmıyor bir çok modelde. Öncelikle BIOS model ve versiyon numarasını öğrenin bunun için.

BIOS modeli: InsydeH20 setup Utility.
Sürümünden emin değilim ama BIOS'ta sağ üstte rev. 5.0 yazıyor, galiba sürüm bu.
Bu arada modlamaya gerek kalmadı. Biosa girme tuşu + A harfine bastığınızda Advanced menü açılıyor.

Son düzenleme:
Bu tarz işleri türkçe bulmak malesef zor çünkü anlatılacak bir durum yok her BIOS farklı yapılıyor. Benim bildiğim InsydeH20'nin yeni bir çok sürümü modlanmıyor kullandığı şifreleme sebebiyle. Çok eski versiyonları modlanabiliyor diye biliyorum.

Tavsiyem bios-mods.com sitesini araştırmanız kaynak bakmanız. Oradan bir sonuca belki ulaşabilirsiniz ancak dediğim gibi Insyde'larda çok çok zor. Umarım halledebilirsiniz.

BIOS modeli: InsydeH20 setup Utility.
Sürümünden emin değilim ama BIOS'ta sağ üstte rev. 5.0 yazıyor, galiba sürüm bu.
Bu arada modlamaya gerek kalmadı. Biosa girme tuşu + A harfine bastığınızda Advanced menü açılıyor.
kardeş bende sendeki laptopun birebir aynısı var aynı işlemci aynı gpu ayni bios yardım edermisin o tuş kombinasyonu çalışmadı bip bip deyip duruyo

Geri
Yukarı