15 bin TL gaming laptop önerisi

Bütçe
15000
Eğer kendiniz takamazsanız, servise cihazı gönderip RAM yükseltmek istediğinizi belirtin. Onlar size belli bir fiyat söylüyor ve siz kabul ederseniz sorunsuz bir şekilde RAM takviyesi yapıp yolluyorlar. Ayrıca şunu da söyleyeyim, bu cihazı alırsanız 170 watt adaptör değişimi için direkt servise gönderin. Çünkü 135 watt adaptörle geliyor normalde ve bu adaptör bazen gücü tam karşılayamadığından tam performansı veremiyor. Siz 170 watt olan adaptör ile değiştirilmesini isteyin. RAM takviyesini de isterseniz servise yaptırabilirsiniz. 200 lira 200 liradır, yerinizde olsam şubeyle muhatap olmak yerine internetten alırım.

Çok teşekkürler bilgi için. Sanırım RAM ekleme işini biraz öteleyebilirim. Zaten şu anda oynadığım tek oyun Valorant ve FIFA :D

Çok teşekkürler bilgi için. Sanırım RAM ekleme işini biraz öteleyebilirim. Zaten şu anda oynadığım tek oyun Valorant ve FIFA :D

Bende o iki oyunu kendi cihazımda oynuyordum. Valorant tarafında her şey ultranında ultrasında 100 FPS altına düşmüyordu, bazen 150 falan görüyordum. FIFA da ise garip bir şekilde ara sıra drop yiyordum. Ancak o dropta RAM takviyesi ile halledilebilir.

Bende o iki oyunu kendi cihazımda oynuyordum. Valorant tarafında her şey ultranında ultrasında 100 FPS altına düşmüyordu, bazen 150 falan görüyordum. FIFA da ise garip bir şekilde ara sıra drop yiyordum. Ancak o dropta RAM takviyesi ile halledilebilir.

Gayet yeterli o zaman. Adaptör şarj performansı ile mi alakalı yoksa oyunu da etkiliyor mu acaba?

Gayet yeterli o zaman. Adaptör şarj performansı ile mi alakalı yoksa oyunu da etkiliyor mu acaba?

Şarj performansını da etkiliyor oyunu da. Ben aralıksız 1-2 saat oyun oynadığımda eski adaptörle şarj seviyesi %10 falan düşüyordu, ancak adaptör değişince öyle bir problemle karşılaşmadım.

İleride dönüşü olmayan şeyler için 3060 alın derim. 3050 Tİ daha çok zorunluluktan önerilen bir ekran kartı. İleride sizi 4 GB VRAM yüzünden üzer hocam. Bütçeniz varsa 16gb ram, 3060 alın derim

1 hafta önce fiyatı 17.499TL idi, 21.952TL olmuş.

İleride dönüşü olmayan şeyler için 3060 alın derim. 3050 Ti daha çok zorunluluktan önerilen bir ekran kartı. İleride sizi 4 GB VRAM yüzünden üzer hocam. Bütçeniz varsa 16 GB RAM, 3060 alın derim.

1 hafta önce fiyatı 17.499TL idi, 21.952TL olmuş.

Ne yazık ki bütçem bu kadar hocam. Maksimum 17 falan oluyor yani.

Ne yazık ki bütçem bu kadar hocam. Maksimum 17 falan oluyor yani.

Eğer 17'ye kadar çıkabiliyorsan bu laptop çok iyi:

İçindeki işlemci 5900HX'den kat kat iyi, 5900HX katili diyorlar. Ekran kartı watt değeri Lenovo'ya göre düşük ancak işlemci performansı o farkı kapıyor. Ayrıca ekranı biraz daha büyük. Fakat bunda RAM yükseltmesi yapmak istersen biraz masraf yapman gerekiyor.

Aynı cihaza sahibim ve tek kelimeyle çok memnunum. İleride eliniz bollaşınca da RAM takarsınız, mis.

Şunun fiyatı 15.300'dü 1 hafta önce falan. Düşmesini mi beklesem düşer mi acaba? Kararsızım.

Geri
Yukarı