15 bin TL öğretmen için laptop önerisi

Bütçe
15000

barisy14

Hectopat
Merhaba, eşim öğretmen. Onun için bilgisayar bakıyoruz. Oyunla falan hiç işi olmaz. Sadece evrak işleri yapacak bataryası biraz uzun süreli gitsin istiyorum, işlerini rahat rahat yapabileceği, uzun süre kullanacağı bir bilgisayar almak istiyorum ancak bilgilerim yetersiz. O yüzden sizlerin önerisine başvuruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem maksimum 15 bin ama daha uygun bir fiyat performans ürünü olursa tabii fena olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu tarz Notebook'lar işinizi görecektir. Modeller hakkında çok bilgim yok araştırmak gerek. Kız arkadaşım Matebook D16 kullanıyor, hem performansından hem pil süresinden çok memnun.

Şu tarz Notebook'lar işinizi görecektir. Modeller hakkında çok bilgim yok araştırmak gerek. Kız arkadaşım Matebook D16 kullanıyor, hem performansından hem pil süresinden çok memnun.

Bunların arasından ASUS olan sizin için daha iyi olacaktır.

Bunların arasından ASUS olan sizin için daha iyi olacaktır.

LENOVO Ideapad 3 12.Nesil Core i3 1215U-8Gb-256Gb Ssd-15.6inc-W11 Fiyatı, Yorumları - Trendyol şu bilgisayar iş görmez mi hocam?

Teşekkür ederim.

Attığınız laptopun hafızası az gelebilir, daha yüksek hafızalı cihazlara bakarsanız daha iyi olur.

Bir öğretmen olarak diyebilirim ki alıntıdaki cihazlar eşinizin dediğiniz işleri yapmasında işini fazlasıyla görecektir, tasarım olarak da bence çok hoş cihazlar.

Bu laptop un işlemcisi çok kötü ve hafızası düşük bu da bu işler için bile kötü olabileceği anlamına gelir.

İnternetten karşılaştırma yaptığımda yukarıdaki 3 bilgisayarın işlemcisiyle neredeyse aynı olduğu gördüm hatta Huawei'nin işlemcisinden daha iyiymiş. Hafıza önemli değil ileride yükseltebiliriz.

İnternetten karşılaştırma yaptığımda yukarıdaki 3 bilgisayarın işlemcisiyle neredeyse aynı olduğu gördüm hatta Huawei'nin işlemcisinden daha iyiymiş. Hafıza önemli değil ileride yükseltebiliriz.

Maalesef nesil farkı var ve bunların batarya performasınıda etkilediğini düşünürsek sonunda U veya Y olan işlemciler leyhinize olacak ayrıca seri olarak i3 - i5 - i7 -i9 olarak görüceksiniz i3 olanlar genelde en kötü olan nesildir i9 olanlar en iyisi ki ona gerek yok ben size en iyi işlemciye sahip olanını söyliyceğim.

Bunların arasında işlemci olarak size en uygun olan ASUS laptopta bulunan i5-1335u işlemcisi olacak ki dahili grafiğide iyi.

Maalesef nesil farkı var ve bunların batarya performasınıda etkilediğini düşünürsek sonunda U veya Y olan işlemciler leyhinize olacak ayrıca seri olarak i3 - i5 - i7 -i9 olarak görüceksiniz i3 olanlar genelde en kötü olan nesildir i9 olanlar en iyisi ki ona gerek yok ben size en iyi işlemciye sahip olanını söyliyceğim.

Bunların arasında işlemci olarak size en uygun olan ASUS laptopta bulunan i5-1335u işlemcisi olacak ki dahili grafiğide iyi.

Anladım hocam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Geri
Yukarı