15 bin TL sistem tavsiyesi

• Konuyu başlatan Xeon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 494
Merhaba, yakın zamanda kendime masaüstü bilgisayar almayı planlıyordum az önce de İtopya indirimlerini incelerken bu sistemi buldum. Fiyatı 15700 liraya geliyor fakat benim elimde kasa ve SSD olduğu için sistem geldiğinde onları satıp kendi elimdekileri kullanmayı düşünüyorum. Bu durumda kasanın bana maliyeti yaklaşık 13-14 bin liralara geliyor. Bu fiyat aralığında daha iyi bir sistem için beklemeli miyim yoksa bunu alayım mı?

İşlemci sistemin geri kalanına göre zayıf kalıyor farkındayım onu da bir süre kullanıp yükselteceğim zaten o yüzden çok takılmadım.

Sistem bu:

Eki Görüntüle 2000443

15K'ya nasıl RTX 4060 geliyor ya? Bence RTX 3060Ti al daha iyi, her şey ekran kartından ibaret değil.

15K'ya nasıl RTX 4060 geliyor ya? Bence RTX 3060Ti al daha iyi, her şey ekran kartından ibaret değil.
Hazır sistemlerin çoğunda fiyatlar ayrı ayrı almaya kıyasla çok daha uygun oluyor. Seçtiğim sistemde ekran kartı olarak 4060 dışında bir model yok ayrıca alabiliyorken 3060Ti almak istemem. İşlemciyi de bir süre sonra düzgün bir modele yükseltince bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Ama eklemem gerekiyor sistemi ilk gördüğümde bana da tuhaf gelmişti bu fiyata 4060'lı bir sistem. Sadece ekran kartı çoğu sitede 11-12 bin lira civarındayken özellikle.

Geri
Yukarı