15 bin TL'ye kadar monitör önerisi

Bütçe
15000

moqita

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam,
Yeni toplayacağım sistem için 2 tane monitör arıyorum. 4070 Ti almama rağmen 1080p oynayacağım oyunları çünkü genelde FPS oyunları oynuyorum. İstediğim ana monitörün 24inç(27 çok büyük gelir diye) 1080p, mümkünse 240 Hz olmasını istiyorum. İkinci monitörün de özellikleri önemli değil normal bir monitör fakat diğerinin yanında sırıtmasın. 2 monitöre Total 15k aşağı yukarı. Son olarak şunu sorayım, panelin bir önemi var mı?

Ya da bu.

280 Hz, IPS, iyi kontrast, kötü renkler.
240 Hz, IPS, kötü kontrast, iyi renkler.
2K, IPS, mükemmel renkler, ortalama kontrast, 170 Hz isterseniz;

Ya da bu.

Hocam bütün forumlarımda varsın eline emeğine sağlık. Sistem toplayacağım için didik didik araştırıyorum maalesef. Belirtmeyi unutmuşum fakat kodlama da yapıyorum aynı zamanda ikinci monitörün pivot özelliği olursa güzel olabilir.

280 Hz, IPS, iyi kontrast, kötü renkler.
240 Hz, IPS, kötü kontrast, iyi renkler.
2K, IPS, mükemmel renkler, ortalama kontrast, 170 Hz isterseniz;

Hocam ikisinin de iyi olduğu bir monitör yok mu acaba? 2 k almayacağım 2 k oyunlar oynamadığım için gereksiz para vermek istemiyorum. Hem 27 inç büyük gelir bana.

Hocam ikisinin de iyi olduğu bir monitör yok mu acaba?
Bildiğim modeller içerisinde yok.
2K almayacağım 2K oyunlar oynamadığım için gereksiz para vermek istemiyorum. Hem 27 inç büyük gelir bana.
2K monitörü 2K oyun oynamasan da gündelik kullanımda çok seversin, dolayısıyla hemen boş verme bence.

Oyun amaçlı alıyorsan kontrast da renk de çok önemli değil, zaten 240 ve 280 Hz monitörlerin çoğunun kontrast ve renk gamutu bakımından çok iyi olmama sebebi kullanım amaçlarının belli olması. En önemli şey ghosting ve overshoot falan. VG259QM modeli bu bakımdan iyi bir seçim. G2723H modeli de iyi bir seçim.

Bildiğim modeller içerisinde yok.

2K monitörü 2K oyun oynamasan da gündelik kullanımda çok seversin, dolayısıyla hemen boş verme bence.

Oyun amaçlı alıyorsan kontrast da renk de çok önemli değil, zaten 240 ve 280 Hz monitörlerin çoğunun kontrast ve renk gamutu bakımından çok iyi olmama sebebi kullanım amaçlarının belli olması. En önemli şey ghosting ve overshoot falan. VG259QM modeli bu bakımdan iyi bir seçim. G2723H modeli de iyi bir seçim.

Dediğiniz doğru fakat yanlışım varsa düzeltin, 2K faydasınımin 27 inç de görürüm o da bana büyük gelir diye düşünüyorum. Yıllar boyu 15.6 inç laptopta oyun oynadım. Ayrıca 0.5 ya da 1 ms 240 Hz 2 k monitör de biraz tuzlu olur kanımca.

Dediğiniz doğru fakat yanlışım varsa düzeltin, 2K faydasının 27"te görürüm o da bana büyük gelir diye düşünüyorum. Yıllar boyu 15.6 inç laptopta oyun oynadım.
Evet, büyük gelir, ki 24" 2K monitör de pek yok.
Ayrıca 0.5 ya da 1ms 240 Hz 2K monitör de biraz tuzlu olur kanımca.
Evet, fiyatları oldukça tuzlu. 170 Hz'e tamam dersen yukarıdaki G274QPF-QD modeli 2K olarak en iyi modellerden bir tanesidir.

Evet, büyük gelir, ki 24" 2K monitör de pek yok.

Evet, fiyatları oldukça tuzlu. 170 Hz'e tamam dersen yukarıdaki G274QPF-QD modeli 2K olarak en iyi modellerden bir tanesidir.

Teşekkür öderim hocam tavsiyeler için şunu da belirteyim, 27" istemememin bir nedeni de 2 monitörün yan yana bir tık kötü duracak olması. Ama çoğu kişi 4070 Ti alıp 1080p kullanmak hata diyor.

Ama çoğu kişi 4070 Ti alıp 1080p kullanmak hata diyor.
Ne kadar süre 4070 Ti kullanacağına bağlı. Ölene kadar kullanacaksan en nihayetinde bu kart her dönem 2K açamayacak, 1080p'ye kısma ihtiyacı duyacağın dönemde bu bir hata olmuş olmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı