15 bin TL'ye monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
15.000 TL
Tartışmayı hayretler içerisnde takip ettim. Bende bu civarlarda bir sistem ariyorum ama gidip geliyorum sürekli bu işlemciler arasında.

Oyun için i3 12100F.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tartışmayı hayretler içerisnde takip ettim. Bende bu civarlarda bir sistem ariyorum ama gidip geliyorum sürekli bu işlemciler arasında.

Sadece oyun oynayacaksan i3 islemcili sistemi al.
Ama Twitch yayını açıp render yapacaksan ve aynı zamanda da oyun oynayacaksan ben olsam (ben olsam altını çiziyorum)
Benim paylaştığım sistemi alırım veya daha iyi bir sistem önerilirse onu da alabilirsin. Biraz bütçe arttırarak.

En kral oyunda maximum 10 15 FPS fark var i3 daha iyi gösteriyor.
Ama CS:GO Valorant'ta filan pek bir fark olacağını zannetmiyorum.
Tamamen sana kalmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben oyun oynayacak olsam hayatta ryzen işlemci ve amd ekran kartlarına bulaşmam.

AMD F/P ürünüdür. Video editleme render işlerinde oldukça iyi.

Neden amd ekran kartı almam? Çünkü yazılımı berbat.

i3 12.nesili baya kendini geliştirdi ancak işini sağlama almak istiyorsan 12. nesil i5 daha iyi tercih olur.

AMD 5600-SAPPHIRE RX 6700-ASUS PRIME Anakart-WD NVMe SSD-KINGSTON 16GB Uygun Fiyatları ile Tebilonda bütçe artırılırsa alınabilir fakat işlemciye ekstra soğutucu alana kadar işlemciyi stok kullanmak gerekir.
2.000 TL az bir fark değil, bütçeyi en az 17.000 yapması gerekiyor ayrıca o sistemle aynı fiyata 6700 XT ve R5 5600 var.

2.000 TL az bir fark değil, bütçeyi en az 17.000 yapması gerekiyor ayrıca o sistemle aynı fiyata 6700 XT ve R5 5600 var.

Bunu az önce gördüm bence direk alınır bu fiyata.

Geri
Yukarı