15 bin TL'ye PC toplama

Bütçe
15000
Yenilikçi bir şey isterseniz bu var. RAM'i 3600 MHz GoodRam, kasayı Bitfenix yaparak alabilirsiniz.

İşlemci nedeniyle bunun alınmasını daha doğru buluyorum. Hem diski pek hoş değil.

İşlemci nedeniyle bunun alınmasını daha doğru buluyorum. Hem diski pek hoş değil.
Ne alaka hocam? Benim attığım sistemde 6650 XT var. Sizin attığınızda 6600 var. R5 5500 işlemci ile i3 12100F çok farklı sanki. İkisi de aynı segment işlemci. Aynı fiyata 6650 XT almak varken 6600 aldırıyorsanız kusura bakmayın saçmalık. Hayır işlemcisi 12400F falan olsa neyse diyeceğim, 12100F.

Ne varmış işlemcide? R5 5500 ile RX 6600 kullanıyorum, hiçbir sorun yaratmıyor. Ayrıca attığınız Intel Arc sistemde de MLD SSD var. Tam bir çöp. Haberiniz olsun.

Ne alaka hocam? Benim attığım sistemde 6650 XT var. Sizin attığınızda 6600 var. R5 5500 işlemci ile i3 12100F çok farklı sanki. İkisi de aynı segment işlemci.

Ne varmış işlemcide? R5 5500 ile RX 6600 kullanıyorum, hiçbir sorun yaratmıyor.

İşlemciye kötü demiyorum, öncelikle bunu belirteyim. Intel olanı alırsa 13, 14. nesil takabilir gelecekte. AMD tarafında ise en baba 5800X3D takacak ki fiyatına değmez. %20 performans için yolunu kapatmayı doğru bulmuyorum. En azından uğraşmaktan kurtulur..

Ayrıyeten üslubunuza biraz daha dikkat ederseniz sevinirim 🙏

Şunu da ekleyeyim MLD markası hakkında bilgim var, atlamışım sadece. Onu da değiştirebilir.

Toplamak mı istiyorsun hazır sistem mi almak istiyorsun?

Ne alaka hocam? Benim attığım sistemde 6650 XT var. Sizin attığınızda 6600 var. R5 5500 işlemci ile i3 12100F çok farklı sanki. İkisi de aynı segment işlemci.

Ne varmış işlemcide? R5 5500 ile RX 6600 kullanıyorum, hiçbir sorun yaratmıyor. Ayrıca attığınız Intel Arc sistemde de MLD SSD var. Tam bir çöp. Haberiniz olsun.

Arkadaş ufak abartmış ama 5500 pek iyi işlemci değil. PCI-e 4.0 desteklememekle beraber 12100FDEn hafif zayıf işlemci.

İşlemciye kötü demiyorum, öncelikle bunu belirteyim. Intel olanı alırsa 13, 14. nesil takabilir gelecekte. AMD tarafında ise en baba 5800x3D takacak ki fiyatına değmez. %20 performans için yolunu kapatmayı doğru bulmuyorum. En azından uğraşmaktan kurtulur.

Ayrıyeten üslubunuza biraz daha dikkat ederseniz sevinirim 🙏

Şunu da ekleyeyim MLD markası hakkında bilgim var, atlamışım sadece. Onu da değiştirebilir.

14.nesil 13.nesilin yenilemesi olduğu için o kadar fark edeceğini sanmıyorum performans konusunda. H610M anakartın da kapasitesi var çok ileri gidemez.

Intel olanı alırsa 13, 14. nesil takabilir gelecekte.
Bunun için RX 6650 XT almak yerine RX 6600 almak mantıksız.

Intel Arc sistemde de MLD SSD var mesela. O da çöp.

Arkadaş ufak abartmış ama 5500 pek iyi işlemci değil
Zaten kimse çok iyi bir işlemci olduğunu iddia etmedi hocam. RX 6600 veya RX 6650 XT'yi besleyebilecek güçte. Sistemin fiyatı çok uygun, o yüzden öneriyoruz zaten.

Toplamak mı istiyorsun hazır sistem mi almak istiyorsun?

Arkadaş ufak abartmış ama 5500 pek iyi işlemci değil. PCI-e 4.0 desteklememekle beraber 12100FDEn hafif zayıf işlemci.

14.nesil 13.nesilin yenilemesi olduğu için o kadar fark edeceğini sanmıyorum performans konusunda. H610M anakartın da kapasitesi var çok ileri gidemez.

Güncellik mesele zaten biraz da sadece güç olarak bakmıyoruz.

Bunun için RX 6650 XT almak yerine RX 6600 almak mantıksız.

Intel Arc sistemde de MLD SSD var mesela. O da çöp.

Zaten kimse çok iyi bir işlemci olduğunu iddia etmedi hocam. RX 6600 veya RX 6650 XT'yi besleyebilecek güçte. Sistemin fiyatı çok uygun, o yüzden öneriyoruz zaten.

Ara model için o kadar daha para verebilirsiniz, bir şey diyemem. MLD konusunu yukarıda açıkladım zaten. Agresif tavırlarınızı kendinize saklayın. Karşınızda ailenizden birisi yok 🙂

Ara modelle performansın ne alakası var? Aynı fiyata 6650 XT sistem alabiliyor. Sırf işlemcisi R5 5500 değil de i3 12100F olsun diye 6600 almaya değmez.

Her şey ekran kartı olsaydı, sistemlerde işlemci görmezdik değil mi? Biraz da geleceği düşünmek gerekiyor. Performans olarak minik rakamlarla 12100F daha iyi zaten. Hem diskini yükseltmek gerekecek diyorum.

Geri
Yukarı