15 Mbps Download ve 4 Mbps upload iyi mi?

• Konuyu başlatan DoruX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
İyi olduğunu söyleyemem ama yapacağınız işe göre değişir. Ne yapmayı planlıyorsunuz bu internet ile.
Yayın yapmak pek amacım değil. Video çekip internette video çekiyorum. Video izliyorum. Bol bol yüksek Mb'lı dosyalar indiriyorum. (50-400 Arası) Oyun indiriyorum. (40 GB felan 2-3 saat sürüyor.)
Zoom'da derse katılınca arka planda oyun yüklüyor oluyorum. 30 dakika sürmeden indiriyor. 10-15 GB gibi.

Hocam mbps'i 8'e böl. Mb cinsinden bak değerlere o zaman kafana daha rahat oturur. Örneğin 15 mbps = 1,875 mb yani saniyede 1,875 mb indirme hızınız var.
Yayın yapmak pek amacım değil. Video çekip internette video çekiyorum. Video izliyorum. Bol bol yüksek Mb'lı dosyalar indiriyorum. (50-400 Arası) Oyun indiriyorum. (40 GB felan 2-3 saat sürüyor.)
Zoom'da derse katılınca arka planda oyun yüklüyor oluyorum. 30 dakika sürmeden indiriyor. 10-15 GB gibi.
Bu söylediğiniz değerler pek gerçekçi gelmedi bana. Belki internet hızınızı yanlış biliyorsunuzdur. Söylediğiniz indirme hızına göre 40gb boyutunda bir dosyayı 6 saatte indirebilirsiniz.

Bu söylediğiniz değerler pek gerçekçi gelmedi bana. Belki internet hızınızı yanlış biliyorsunuzdur. Söylediğiniz indirme hızına göre 40GB boyutunda bir dosyayı 6 saatte indirebilirsiniz

Ara ara indirme hızım artıyor olabilir mi?

40GB boyutunda bir dosyayı 6 saatte indirebilirsiniz.

Galiba benim saatte bir hata var 6 saat? Olabilir aslında.
Ben 4 saat olarak ölçmüştüm.

Ara ara indirme hızım artıyor olabilir mi?
Eğer paketiniz 15 mbps ise onun üstüne çıkmaz.

Galiba benim saatte bir hata var 6 saat? Olabilir aslında.
Ben 4 saat olarak ölçmüştüm.
Dediğim gibi belki paketinizi yanlış biliyorsunuzdur. Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test şuradan interet hızınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer dediğiniz kadarsa internet hızınız dediğim gibidir.

Geri
Yukarı