15 tatilde çalışmadım

Acvı

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bir soru soracaktım; ben 9. sınıfta TYT için calişmaya başladım ama 15 tatilde gram çalışmadım ve şu an çok kötü hissediyorum, sizce bu zaman zarfında çalışmadığım için TYT'de sıkıntı çıkar mı veya güzel bir üniversiteye girebilir miyim?

Merhaba, 9. sınıfta sizden istenen, dersleri düzenli olarak takip edip okul sınavlarından yüksek not almaniz. 15 tatilde de 9. sınıfın yaz tatilinde de ders çalışmayın. Üniversite sınavına çalışmaya başlamak için ideal olan 11. sınıftır. İlle de bir şeyler yapmak istiyorsanız 10. sınıf yazında yaparsınız.

Merhaba, 9. sınıfta sizden istenen, dersleri düzenli olarak takip edip okul sınavlarından yüksek not almaniz. 15 tatilde de 9. sınıfın yaz tatilinde de ders çalışmayın. Üniversite sınavına çalışmaya başlamak için ideal olan 11. sınıftır. İlle de bir şeyler yapmak istiyorsanız 10. sınıf yazında yaparsınız.

Gerçekten içime su serptiniz hocam, çok teşekkürler.

Size çok güzel bir taktik vereyim. Sınavda eğer ki sayısalı seçmeyi düşünüyorsan geometri çalışmaya başla sadece. 9. sınıf konularından eksik verme. Yanında bir de geometriyi götür. Bal kaymak gibi rahat edersin. 11. sınıfa geldiğinde geometriyi bitirmiş olursun ve ana meseleye rahatça odaklanabilirsin. Mesela TYT denemesinde matematikten direkt +10 net ile başladığını düşün. O 10 netin hep yanında olduğunu düşün. Psikolojik olarak da çok rahatlatacaktır.

Geri
Yukarı