15 Temmuz'a Dair Güzel Bir Yazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Halil1905 Şunları gördükçe "destan" kavramı çok garip geliyor. Direkt tiyatro diyemiyorum zaten, demedim de. 200 küsür insan hayatını kaybetti, bu beni üzdü tabii ki de.Eki Görüntüle 248076
TÜRK Askerine yapılan bu hareketi gerçekten yanlış buluyorum bu olmamalıydı. Fakat şöyle bir geniş bakılırsa siz o gece / sabah oradayken havadan karadan ateşler edilirken acaba akıl sağlığınızı koruyabilecek misiniz ? Yanında o kadar ceset, yaralı varken insan sinirden bu "YANLIŞ" hareketi yapmış olabilir.

TÜRK Askerine yapılan bu hareketi gerçekten yanlış buluyorum bu olmamalıydı. Fakat şöyle bir geniş bakılırsa siz o gece / sabah oradayken havadan karadan ateşler edilirken acaba akıl sağlığınızı koruyabilecek misiniz ? Yanında o kadar ceset, yaralı varken insan sinirden bu "YANLIŞ" hareketi yapmış olabilir.
Allah aşkına halk mı durdurdu darbeyi? O tanklar ateş etseydi köprüde 1 canlı bile kalmazdı ama onlar teslim olan askerlere saldırdılar.

TÜRK Askerine yapılan bu hareketi gerçekten yanlış buluyorum bu olmamalıydı.
Yanında o kadar ceset, yaralı varken insan sinirden bu "YANLIŞ" hareketi yapmış olabilir.
Bu sözleriniz çok çelişkili bence. Masum askeri dövmek nedir ya? Konu kilitlenmeye doğru gidiyor, fazla tartışmayalım bence dostum. Belli ki fikirlerimiz farklı.

Allah aşkına halk mı durdurdu darbeyi? O tanklar ateş etseydi köprüde 1 canlı bile kalmazdı ama onlar teslim olan askerlere saldırdılar.
Battlefield oynamıyoruz hocam şehir içinde hele ki köprüde bir tankın ateş açması çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Evet silah bırakan askere yapılan hareketler yanlış ve kesinlikle kabul etmiyorum.

Bu sözleriniz çok çelişkili bence. Masum askeri dövmek nedir ya? Konu kilitlenmeye doğru gidiyor, fazla tartışmayalım bence dostum.
Yanınızda eşiniz, akrabanız yaralı veya ölü bir şekilde yatıyor siz ne yapardınız acaba ? Askerleri alkışlar mıydınız ?

Dostum, sen bu manyakları savunuyorsun şu an ama. Sence masum bir Türk askeri eşimi, akrabamı, yani vatandaşı yaralar veya öldürür mü? Şu kemeriyle askerleri döven adam bir manyak, net. Başka bir şey demek istemiyorum, konuyu uzatmak istemiyorum.

Battlefield oynamıyoruz hocam şehir içinde hele ki köprüde bir tankın ateş açması çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Evet silah bırakan askere yapılan hareketler yanlış ve kesinlikle kabul etmiyorum.

Yanınızda eşiniz, akrabanız yaralı veya ölü bir şekilde yatıyor siz ne yapardınız acaba ? Askerleri alkışlar mıydınız ?
Dedem 3 darbe gördü. Darbe gecesi bize çay içmeye gelmişti. Böyle darbe mi olur dedi. Darbede asker sokakları tamamen kuşatır polisi esir alır, dur emrine uymayanları koşulsuz şartsız vururdu diyor. Ayrıca darbe herkes uyuyunca şafak vakti yapılır dedi. Bu sadece komik bir oyun olarak da sözlerine ekledi. Kendisi 87 yaşında bir Kore Gazisidir. Bombardıman sesini çok duyduğunu bunların gerçek bomba olmadığını da söylemişti o akşam.

Eğer öyle bir emir aldıysa tabi ki asker bunu uygulamak zorundadır. Siz neden benim soruma cevap vermiyorsunuz da olayı geçiştirip duruyorsunuz acaba ? Benim o şahısı savunduğum filan yok fakat sadece o anı birde köprüde yaşayın ardından yorum yazsın bakalım demek istiyorum.

Ayrıca darbe herkes uyuyunca şafak vakti yapılır dedi.
Darbe gece saat 03:00'te başlayacaktı

Eğer öyle bir emir aldıysa tabi ki asker bunu uygulamak zorundadır. Siz neden benim soruma cevap vermiyorsunuz da olayı geçiştirip duruyorsunuz acaba ? Benim o şahısı savunduğum filan yok fakat sadece o anı birde köprüde yaşayın ardından yorum yazsın bakalım demek istiyorum.
Ankara'da oturduğum için onu ele alalım. Niye sokağa çıkıyım ki? Niye sevdiklerimi tehlikeye atıyım? Ülkeyi bu hale ben mi getirdim? Ben askerin karşısında aciz kalcağımı biliyorum(Asker tam anlamıyla ateş etseydi). Tam teçhizatlı eğitimli asker mi beni yenecek ben mu onu yeneceğim?

Madem tüm bu olanlar tiyatroydu, muhalefet lideri niye korkak tavuk gibi kaçmaya çalıştı? Generaller ve darbeyi yönetenler ne diye yunanistan'a, amerika'ya tüyüp sığınma talep ettiler?

Adalet yürüyüşü yapan adam o günde çıksaydı ya sokağa. 3-5 tankla darbe yapılırmıy mış. Ulan ilk amaç başbakana suikast düzenlemekti zaten. Adamı ele geçirdikten sonra geriye bir şey kalmıyor.

İşleri hafife indirgiyorsunuz da, gidin bir de kemal kılıçdaroğlu, nam-ı diğer mirkelam'a sorun darbe gününü.

Madem tüm bu olanlar tiyatroydu, muhalefet lideri niye korkak tavuk gibi kaçmaya çalıştı? Generaller ve darbeyi yönetenler ne diye yunanistan'a, amerika'ya tüyüp sığınma talep ettiler?

Adalet yürüyüşü yapan adam o günde çıksaydı ya sokağa. 3-5 tankla darbe yapılırmıy mış. Ulan ilk amaç başbakana suikast düzenlemekti zaten. Adamı ele geçirdikten sonra geriye bir şey kalmıyor.

İşleri hafife indirgiyorsunuz da, gidin bir de kemal kılıçdaroğlu, nam-ı diğer mirkelam'a sorun darbe gününü.
Sayın Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli tank mı kovalıyordu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı