15 Temmuz'a Dair Güzel Bir Yazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ankara'da oturduğum için onu ele alalım. Niye sokağa çıkıyım ki? Niye sevdiklerimi tehlikeye atıyım? Ülkeyi bu hale ben mi getirdim?
Bu düşünce tarzını Çanakkale savaşında uygulayan olsaydı neler olurdu acaba ?

Devlet Bahçeliyi bu konuya alet etmeyin. Herkes onun vatan sevgisini biliyor.

Bu düşünce tarzını Çanakkale savaşında uygulayan olsaydı neler olurdu acaba ?

Devlet Bahçeliyi bu konuya alet etmeyin. Herkes onun vatan sevgisini biliyor.
O ayrı, o vatan görevidir. Lakin ergenekon diye tüm Subay ve Generalleri hapse atıp sonra da ordunun her kademesine fetö mesupları yerleştirilirse biz buna karşı çıkarken herkes alkışlarsa ben niye bunun için canımı tehlikeye atıyım ki?

Çanakkale'yle bunu bir tutmak büyük yanlış. Çanakkale'de düşman belli. Burada düşmanı yaratan ve bu hale gelmesini sağlayan belli.
Çanakkale ile bir tutmuyorum bunu nereden çıkardınız ? Bence siz konuyu değiştirmek istiyorsunuz. Arkadaş yazmış "ülkeyi bu hale ben mi getirdim, niye sokağa çıkayım" bende ona ithafen yazdım onu anlamıyorsanız sorun bende değil.

O ayrı, o vatan görevidir. Lakin ergenekon diye tüm Subay ve Generalleri hapse atıp sonra da ordunun her kademesine fetö mensupları yerleştirilirse biz buna karşı çıkarken herkes alkışlarsa ben niye bunun için canımı tehlikeye atıyım ki?
Kaç kere daha diyeceğim ? Fetö konusunda kesinlikle AKP'yı desteklemiyorum hatta AKP içinde Fetöcünün olduğunu açık açık söylüyorum (En başta Melih Gökçek ve Bekir Bozdağ). Fakat şahısların yaptığı hatalar yüzünden ülkeyi bırakamazsınız.

IMG_8331.PNG
IMG_8327.jpg

Bıraktım artık öyle sansınlar öyle gururlansınlar. Çanakkale savaşını tekrar yaşadık desinler kısaca kendilerini kandırsınlar bırakın ne halleri varsa görsünler. Anma mı yaparlar, eğlence mi düzenlerler, konser mi verirler ne yaparlarsa yapsınlar. Kafasında o geceye dair şüpheler bulunanlar o geceden sonra olan bitenden nemalanmaya gayret edenlere katar görevi üstlenmesin. Yazıyı beğendim nokta yerlere dokunmuş ama hiçbir ehemmiyeti olmayan bir yazı üstelik zamanlaması hiç iyi değil. İster istemez yazan hakkında şüpheler çoktan oluşmuştur. Malum geçmişte kandırılıp günah çıkaranlar hariç herkes potansiyel fetöcü ya.

Battlefield oynamıyoruz hocam şehir içinde hele ki köprüde bir tankın ateş açması çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Evet silah bırakan askere yapılan hareketler yanlış ve kesinlikle kabul etmiyorum.

Yanınızda eşiniz, akrabanız yaralı veya ölü bir şekilde yatıyor siz ne yapardınız acaba ? Askerleri alkışlar mıydınız ?

Madem empati yapıyoruz. Köprüdeki tüyü bitmemiş askerlerin yerine kendini koy üst rütbelilerden talimat gelmiş ben bu talimata uymuyorum diyebilir misin?

Madem empati yapıyoruz. Köprüdeki tüyü bitmemiş askerlerin yerine kendini koy üst rütbelilerden talimat gelmiş ben bu talimata uymuyorum diyebilir misin?
Elbette diyemem. Fakat halk askerlere hemen saldırmadı ya ? Önce Cumhurbaşkanı açıklamadı yaptı ardından millet sokağa çıktı. Ülkenin Cumhurbaşkanı, komutandan daha üstündür ve bir asker olarak Cumhurbaşkanının emrini uygulardım ayrıca bir o kadar komutan da açıklama yaptı geri çekilin diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı