15 yaşında 1.72 boy daha uzar mı?

• Konuyu başlatan C4a
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 556
Tamamdır, göz atacağım.

şuan lise 2 bitiyor
Hocam ben önceden detaylı bir şey anlatmıştım ama onu bulmaya üşendim özetini vereyim.

1 - Büyüme hormonunuzu destekleyin (besin ya da besin takviyeleriyle)
Çinko, Magnezyum, Glutamin, Arjinin, Omega 3

2 - Vücut geliştirme (Fitness) yapın.
3 - Esneme hareketleri çok önemli, Eğer postürünüz kötüyse 1-2 cm buradan kazana bilirsiniz.
4 - Şekerlerden uzak dur (Büyüme hormonu üretimini yavaşlatıyor)
5 - Şöyle bir şey var günde 8 saatten fazla uyumak zararlıdır diye öyle bir şey yok, Uyuya bildiğin kadar uyu özellikle gece ve öğlen 1 saatlerinde uyu
6 - Basketbol uzamana yardımcı olur eğer oynamak istiyorsan ve ya benim gibi oynayacak kişi bulamıyor isen top atma şekillerinde zıpla (gerçekten zıpla yani kasların liflerin kemikten ayrıldığını hisset yani)

Birde uyumadan önce ayağını soğuk suyla yıkaya bilirsin, Uyku kalitende çok önemli.

Hocam ben önceden detaylı bir şey anlatmıştım ama onu bulmaya üşendim özetini vereyim.

1 - büyüme hormonunuzu destekleyin (besin ya da besin takviyeleriyle)
Çinko, magnezyum, glutamin, arjinin, Omega 3

2 - vücut geliştirme (fitness) yapın.
3 - esneme hareketleri çok önemli, eğer postürünüz kötüyse 1-2 cm buradan kazanabilirsiniz.
4 - şekerlerden uzak dur (büyüme hormonu üretimini yavaşlatıyor)
5 - şöyle bir şey var günde 8 saatten fazla uyumak zararlıdır diye öyle bir şey yok, uyuya bildiğin kadar uyu özellikle gece ve öğlen 1 saatlerinde uyu
6 - basketbol uzamana yardımcı olur eğer oynamak istiyorsan veya benim gibi oynayacak kişi bulamıyor isen top atma şekillerinde zıpla (gerçekten zıpla yani kasların liflerin kemikten ayrıldığını hisset yani)

Bir de uyumadan önce ayağını soğuk suyla yıkayabilirsin, uyku kalitende çok önemli.

Basketbol zaten sevdiğim için oynuyorum.
Onun dışında D vitamini alıyorum uyku düzenim kötü bir tek onu da bakalım düzeltmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı