15 Yaşında 1.72 Boy Daha Fazla Uzar mı?

egezx

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba boyum 172 yaşım 15 boy konusuna biraz takmış bulunmaktayım. Uzasın istiyorum en azından 182 183 basketbol oynuyorum fitness gidiyorum süt peynir yumurta ürünlerini çok tüketiyorum. Fitness bırakmayı düşünüyorum. Aslında bilimsel bir veri yok ama çevre baskısı falan bırakacağım 18'den sonra başlayacağım. Babam 175 annem 168 falan ne kadar uzarım acaba? Amcamlar dayımlar herkes uzun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba boyum 172 yaşım 15 boy konusuna biraz takmış bulunmaktayım. Uzasın istiyorum en azından 182 183 basketbol oynuyorum fitness gidiyorum süt peynir yumurta ürünlerini çok tüketiyorum. Fitness bırakmayı düşünüyorum. Aslında bilimsel bir veri yok ama çevre baskısı falan bırakacağım 18'den sonra başlayacağım. Babam 175 annem 168 falan ne kadar uzarım acaba? Amcamlar dayımlar herkes uzun.
Doktora sor bu boy işini kim bilsin ki senin kaç olcağını.

Kankam sana tek tavsiyem şu %70 80 genetik geri kalanın da en etkilisi uyku. İnsan 23:00 ile 02:00 arasında salgılıyor büyüme hormonunu. Tavsiyem şu fittnesı falan bırakma uyku düzenini iyi tut. Senin yaşındayken benim boyum 160 falandı şu an 180 falan yaşım 18 öyle diyim sana. Yaşına göre iyi boyun btw.

Muhtemelen uzarsın biraz daha.
Spora gidebilirsin ama omurgaya ağırlık bindiren deadlift gibi hareketleri yapmazsan sıkıntı olmaz diye biliyorum ben. Omurgayı sıkıştırıyor çünkü.

Geri
Yukarı