15 yaşında 1.72 boy daha uzar mı?

• Konuyu başlatan C4a
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 557

C4a

Hectopat
2.5 ay sonra 16 yaşına gireceğim babam 1.73 filan. Annem 1.64-65 civarı anne tarafında ve baba tarafında bir uzun insanlar var. Daha uzar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5 ay sonra 16 yaşına gireceğim babam 1.73 filan. Annem 1.64-65 civarı anne tarafında ve baba tarafında bir uzun insanlar var. Daha uzar mıyım?

Hala gelişme çağındasın. Bence 1.80 olursun hatta geçersin.

Tartışılır. Boy uzatma çağına girmişte olabilirsin bitirmişte olabilirsin eğer orta okul başlarında 1.68 civarı isen. Ben liseye 1.84 ile başladım 1.89 ile bitirdim. İstisna da olabilir tabii. Bu vakitten sonra yapman gereken HGH için önemli faktörlere dikkat etmek olur. Düzgün uyku, beslenme, egzersiz... araştırmak şart

Bu yazdıklarıma karşı görüş kesinlikle olacaktır.

Eğer halen uzamak istiyorsan, Arjinin, Glutamin, Çinko, Magnezyum, D vitamini.

Kalsiyumu saymıyorum onu zaten bir çok kişi istemsizce alıyor.

D vitamini güneş sayesinde ala bilirsin ama benim gibi çalışıyor ve güneş yüzü görmüyorsan omega-3 kullana bilirsin.

1 - Vücut geliştirme yapa bilirsin
2 - Esneme hareketleri yapa bilirsin (Esnediğin kadar büyüme hormonu salgılıyorsun)

Yani tek yapman gereken spor ve büyüme hormonunu destekleyici şeyler almak, Şöyle yazılar vardır internette içine rahatlatmak için yazarlar genelde yok boyun daha uzar gibi gibi şeyler ama karar senin tabi ki.

Tartışılır. Boy uzatma çağına girmişte olabilirsin bitirmişte olabilirsin eğer orta okul başlarında 1.68 civarı isen. Ben liseye 1.84 ile başladım 1.89 ile bitirdim. İstisna da olabilir tabii. Bu vakitten sonra yapman gereken hgh için önemli faktörlere dikkat etmek olur. Düzgün uyku, beslenme, egzersiz... Araştırmak şart.

Ortaokulda boyum çok kısaydı.

Yüksek ihtimalle uzarsınız o zaman. Lisede uzun olduklarım lise sonlara doğru bana yetişmeye başlamıştı çünkü ama saydığım faktörlere dikkat etmeyi unutmayın iyice araştırın özellikle 15 yaşlarda çok önemli olabiliyor.
En çok büyüme hormonu lise 2 salgılanır diye biliyorum ben 15-16 çok kritik

Yüksek ihtimalle uzarsınız o zaman. Lisede uzun olduklarım lise sonlara doğru bana yetişmeye başlamıştı çünkü ama saydığım faktörlere dikkat etmeyi unutmayın iyice araştırın özellikle 15 yaşlarda çok önemli olabiliyor.

Tamamdır, göz atacağım.

En çok büyüme hormonu lise 2 salgılanır diye biliyorum ben 15-16 çok kritik
şuan lise 2 bitiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı