15 yaşında 1.73 boya 50 kilo normal midir?

Bu çocuk kardeşim yetişkin biri gözünde bakmıcaksın.

Bana sorarsan bunun kişinin 15 yaşında bile olsa kendi fiziksel genetik özelliklerine bakılarak bunun incelenmesinin yapılmasının daha iyi olacağını düşünüyorum, yani normal olarak 60 kiloda olabilir, 70 de olabilir veya 80 de olabilir bu boyda, bu onun obez olduğunu veya öyle bir şey olduğunu veya sağlıksız olduğunu göstermez, kas kütlesi, kemik yapısı, yağ miktarı gibi etkenler var gibi görünüyor.

Son düzenleme:
İşte uygun kilo aralığında değil, çok zayıf. Yani fit değil. Bak kendin cevaplamışsın.
Normal kilo endeksinden 1 yada 1 buçuk düşük arkadaş. Ki bunda bir sorun yok 1 kilo alsa sağlıklı kiloya düşecek diye 50 kiloda zayıf olmuyor. Herkes bulk canavarı değil.

Normal kilo endeksinden 1 yada 1 buçuk düşük arkadaş. Ki bunda bir sorun yok 1 kilo alsa sağlıklı kiloya düşecek diye 50 kiloda zayıf olmuyor. Herkes bulk canavarı değil.
:D Normal kilo aralığının en düşük kısmının da altında, yani arkadaş ciddi mânada zayıf. Polyannacılık yapmak bir şey kazandırmıyor.

:D Normal kilo aralığının en düşük kısmının da altında, yani arkadaş ciddi mânada zayıf. Polyannacılık yapmak bir şey kazandırmıyor.
Keloğlan devleri gibi atışmak yerine ortak sonuca erelim diyorum.
Normal kilo aralığının en düşük kısmının altında diyorsun. Bende aynı şeyi söylüyorum çok az kilo alsa değerleri normal sınırların içine girecek. Birkaç dediğim taş çatlasın 3 kilo. Ve kas yapmadığı müddetçe her daim yağ oranını düşük tutmak zorunda bu arkadaş. Bu nedenle çok zayıf şeklinde teşhisi koyup yanlış yerlere yönlendirmek yerine averaj bir kas-yağ oranına göre yorumlamak daha iyi olur bence. Misal her insan senin gibi iki güne bir idman patlatıp vücutta anabolik döngüsü oluşturmayacağı için ortalama kiloların faydalı olmadığı kanaatindeyim Kan grubu gibi daha spesifik detaylar işleri değiştirir orasını bilemem. Uzmanı da değilim. Arkadaşı ya spora teşvik edersin ya da alternatif şekilde yaklaşırsın. Diğerleri çözüm değil.

Keloğlan devleri gibi atışmak yerine ortak sonuca erelim diyorum.
Normal kilo aralığının en düşük kısmının altında diyorsun. Bende aynı şeyi söylüyorum çok az kilo alsa değerleri normal sınırların içine girecek. Birkaç dediğim taş çatlasın 3 kilo. Ve kas yapmadığı müddetçe her daim yağ oranını düşük tutmak zorunda bu arkadaş. Bu nedenle çok zayıf şeklinde teşhisi koyup yanlış yerlere yönlendirmek yerine averaj bir kas-yağ oranına göre yorumlamak daha iyi olur bence. Misal her insan senin gibi iki güne bir idman patlatıp vücutta anabolik döngüsü oluşturmayacağı için ortalama kiloların faydalı olmadığı kanaatindeyim Kan grubu gibi daha spesifik detaylar işleri değiştirir orasını bilemem. Uzmanı da değilim. Arkadaşı ya spora teşvik edersin ya da alternatif şekilde yaklaşırsın. Diğerleri çözüm değil.
Arkadaşı spora teşvik ettim zaten, ideal kilo aralığının ortası ideal kilodur, yani arkadaş ideal kilonun baya altında. Arkadaş 3 kilo alsa da ister yağ olsun ister kas yine zayıf olacak. Bence de ortalama kiloların kimseye faydası yok, ki herkesin kemik iriliği vb.. şeyleri farklıdır. Arkadaşı yanlış yere de yönlendirmedim, iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı