15 yaşında 170 cm boy normal midir?

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
Yaşım 15. Temmuzda 16 olacağım. 10. sınıfım ve boyum 1.70. Bu yaşta bu boy normal mi? Bunu arttırmak için ne yapmalıyım? Normalse bile yine de arttırmak istiyorum. Yazarsanız sevinirim.

Yaşım 15. Temmuz'da 16 olacağım. 10. sınıfım ve boyum 1.70. bu yaşta bu boy normal mi? Bunu arttırmak için ne yapmalıyım? Normalse bile yine de arttırmak istiyorum. Yazarsanız sevinirim.

Yani çok da normal değil ben 14 yaşındayım boyum 1.76 arttırmak için basket falan hikaye onlar sadece boyun uzamasını stabil tutuyorlar.

Artacağı varsa artar, yoksa artmaz. Bu yaştan sonra başlayacağın basketbolun, yüzmenin etkisi çok olmaz.

3 senedir basketbol oynuyorum zaten son 1 senedir de antrenmanlara ve maçlara çıkıyorum spor açısından değil normal antrenman açısından söylemiştim antrenman yapsam yine faydası olmaz mı?

Boyun uzunluğu zaten gene dayalı bir şeydir kısası uzunu olmaz herkes kendi boyuyla güzeldir.

Sağ ol ama amacım boy takıntısı değil smaç basmak bunun içinde daha hızlı uzatmak istiyorum.

3 senedir basketbol oynuyorum zaten son 1 senedir de antrenmanlara ve maçlara çıkıyorum spor açısından değil normal antrenman açısından söylemiştim antrenman yapsam yine faydası olmaz mı?

Sağ ol ama amacım boy takıntısı değil smaç basmak bunun içinde daha hızla uzatmak istiyorum.

Antrenmanların çok az bir faydası olduğunu duymşutum oda belki 2-3 cm bir şey olabilir
Yani boyunuzun büyük bir kısmı geninizle alakalıdır

benim yeğenim 9.sınıfta benden kısaydı (1.75im) 10. sınıfta çocuk benden 3 parmak büyümüştü 180den uzundu diyebilirim velhasıl sen egzersiz yap uzayacağın varsa uzarsın antrenman yapmazsan uzayacağın varsa da uzamayabilirsin aynı zamanda benim lise sınıf arkadaşım 11. sınıfta gelişime girmişti minyon tipli bir çocuktu o da büyüyüp benim kadar olmuştu ümit kesilmez elinden geleni yapacaksın ilerde pişman olup hayıflanmazsın en azından

Yeni konular

Geri
Yukarı