15 yaşında 170 cm boy normal midir?

Hocam sizde bir hata var bende normal 15 yaş olarak gözüküyor.

Benim yeğenim 9.sınıfta benden kısaydı (1.75im) 10. sınıfta çocuk benden 3 parmak büyümüştü 180'den uzundu diyebilirim velhasıl sen egzersiz yap uzayacağın varsa uzarsın antrenman yapmazsan uzayacağın varsa da uzamayabilirsin aynı zamanda benim lise sınıf arkadaşım 11. sınıfta gelişime girmişti minyon tipli bir çocuktu o da büyüyüp benim kadar olmuştu ümit kesilmez elinden geleni yapacaksın ileride pişman olup hayıflanmazsın en azından.

Önerebileceğin en etkili antrenmanlar var mı?

Yaşım 15. Temmuz'da 16 olacağım. 10. sınıfım ve boyum 1.70. Bu yaşta bu boy normal mi? Bunu arttırmak için ne yapmalıyım? Normalse bile yine de arttırmak istiyorum. Yazarsanız sevinirim.

Daha uzama potansiyeli yüksek hocam.

Yaşım 15. Temmuz'da 16 olacağım. 10. sınıfım ve boyum 1.70. bu yaşta bu boy normal mi? Bunu arttırmak için ne yapmalıyım? Normalse bile yine de arttırmak istiyorum. Yazarsanız sevinirim.

Hocam, ben 14 yaşındayım ama boyum 1,62 gibi bir şey bence gayet normal uzamak için basketbol oynamayı deneyebilirsiniz.

Daha uzama potansiyeli yüksek hocam.

Sağolun hocam eğer yaptıysanız beslenme ile ilgili onu da atar mısınız?

Hocam, ben 14 yaşındayım ama boyum 1,62 gibi bir şey bence gayet normal uzamak için basketbol oynamayı deneyebilirsiniz.

Hocam zaten bir arkadaşa cevap olarak yazmıştım 3 senedir oynuyorum amacım smaç basmak için uzatmak yine de önerin için sağol.

Bende 1 aya 16 oluyorum boyum 1.70. Çok spor faaliyetim oldu ama hiç etkisi olmadı neredeyse. Genden dolayı kısa oluyoruz.

Benim genimde bir sorun yok aile de kısa da yok ben sadece bir tık daha uzatmak istiyorum spor derken bunun için bildiğin antrenman mı yaptın yoksa basketbola falan mı gittin

Yapmadım hocam daha ama şunları söyleyeyim proteine önem verin gereken proteini alın (internette hesaplamalar mevcut) onun dışında dengeli beslenin yeterli olacaktır.

Sağ olun son olarak önerebileceğiniz antrenman var mı veya şu Play Store'de bulunan boy uzatma uygulamalarının yararı oluyor mu?

Benim genimde bir sorun yok aile de kısa da yok ben sadece bir tık daha uzatmak istiyorum spor derken bunun için bildiğin antrenman mı yaptın yoksa basketbola falan mı gittin

Sağ olun son olarak önerebileceğiniz antrenman var mı veya şu Play Store'de bulunan boy uzatma uygulamalarının yararı oluyor mu?

Hocam spor yapmanızı tavsiye ederim evde dumbell var ise basit hareketler ile başlayın bu vücudunuzdaki hormon seviyesini arttıracak dolayısıyla uzamaniza katkı yapacak en azından araştırmalar öyle diyor.

Geri
Yukarı