15 yaşında 5 adet çürük diş için endişelenmeli miyim?

ElonMusk

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yaklaşık 1 aydır dişimi fırçalamiyordum, bugün dişimi fırçalarken aynada dişlerim dikkatimi çekti, yaklaşık 5 adet dişimde siyah izler (?) var. Endişelenmeli miyim? Dişlerimi kaybetmekten korkuyorum, herhangi bir ağrı yok, üst dişlerimle bastirinca bir tık ağrıyor.

Bir diş doktoruna gözükün. Bence korkmalısınız, eğer süt dişleri değilse. Ki artık normalde süt dişlerinin dökülmüş olması lazım.
Bu arada 1 ay ne hocam? Minimum günde 2 diyorlar.

Arkadaşlar, yaklaşık 1 aydır dişimi fırçalamiyordum, bugün dişimi fırçalarken aynada dişlerim dikkatimi çekti, yaklaşık 5 adet dişimde siyah izler (?) var. Endişelenmeli miyim? Dişlerimi kaybetmekten korkuyorum, herhangi bir ağrı yok, üst dişlerimle bastirinca bir tık ağrıyor.
Hemen gitmelisin çünkü sonra çok zaman ve para kaybedersin.

Kahverengilikler varsa onlar diş taşı diye geçiyor. Diş hekiminin temizlemesi kolay olur. Siyah çizgilerden bahsediyorsan muhtemelen çürük. Günde 2 kez fırçalamaya çalış fazlası da zarar. Ağzını sık sık çalkala su ile.

Arkadaşlar bilgim veya fikrim olmadığından dolayi soruyorum, dişlerin sağlığına kavuşması mümkün mü, ihtimali var mı yani?

Geri
Yukarı