15 yaşında daha ne kadar uzarım?

Denz.03

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu aralar boy sıkıntısına bayağı bir taktım. Yaşım 15, boyum 166. 15'e 2 ay önce girdim, kilom ise 73. ailemin boyu baba 157, anne 156. sınıftakilerin cogu annene babana gore iyi bile uzamissin. Böyle kalırsin diyor, 9.sınıfım. İlk başlarında boyum 1.62idi, şimdi ölçtüm metreyle 166 çıktı. Sizce 16 17 yasında hangi boya sahip olurum? Boya neyin yararı olur? Uyku spor vs hiçbirinin düzeni yok, bu arada ben de bu arada yıllara göre boylarımı konuya yazacağım.

Merhaba arkadaşlar, şu aralar boy sıkıntısına bayağı bir taktım. Yaşım 15, boyum 166. 15'e 2 ay önce girdim, kilom ise 73. ailemin boyu baba 157, anne 156. sınıftakilerin cogu annene babana gore iyi bile uzamissin. Böyle kalırsin diyor, 9.sınıfım. İlk başlarında boyum 1.62idi, şimdi ölçtüm metreyle 166 çıktı. Sizce 16 17 yasında hangi boya sahip olurum? Boya neyin yararı olur? Uyku spor vs hiçbirinin düzeni yok, bu arada ben de bu arada yıllara göre boylarımı konuya yazacağım.

Birileri bizi kahin sanmış. :D

Birçok genetik faktör var, sadece anne-babanın etkisi yok, yakın akrabalarınızda uzun birisi varsa sizin de uzun boylu bir birey olmanız ihtimal dahilinde. Beslenmenizi ve uykunuzu olabildiğince düzene sokun. Spor yapmaya çalışın (basketbol-voleybol). Burnunuzda verimli nefes almanızı engelleyen bir rahatsızlığınız varsa (burunda et vs.) mutlaka tedavi olun. Akciğerlerin verimli oksijen alamaması vücut gelişimine etki eder. Zaten 20li yaşlarınıza kadar kemik gelişimi devam eden bir süreç.

Geri
Yukarı