15 yaşındayım daha ne kadar uzarım?

Ahmet su

Femtopat
15.5 yaşındayım boyum 165 sizce daha uzar miyim gerçekten çok önemli basket oynuyorum 4-5 saat 1 haftadır süt içiyorum yumurta yiyorum her gün 170 olmak istiyorum ne düşünüyorsunuz :/

15.5 yaşındayım boyum 165 sizce daha uzar miyim gerçekten çok önemli basket oynuyorum 4-5 saat 1 haftadır süt içiyorum yumurta yiyorum her gün 170 olmak istiyorum ne düşünüyorsunuz :/
Ben 16 yaşındayım. 15 yaşındayken benim de boyum 1.71 civarıydı, bir sene sonra yani şu sıralar 1.78'im. 15 yaşından hemen sonra belli bir dönem hızlı uzuyor erkekler, ama sen kendin de bir şeyler yapmak istiyorsak süt ve yumurtaya devam, arada basketbol da oynarsan tamamdır.

Genetik faktör önemli, uzamanın yaşı yoktur. Dedem 5 yıl önce 1.89 boyundaydı ve şu anda 2.06 boyunda, yaşı ise 85.
Akrabalarınıza göz atın, onların boy ortalamalarına göre sizin boyunuz da az çok yakın olur. Basketbol vb. şeyler boy uzatmıyor emin olabilirsiniz, genetik yapınız el vermiyor ise ne yaparsanız yapın uzamazsınız. Tabii sağlıklı beslenmenin bir nebze etkisi var ama öyle hedefinize kolay ulaşamazsınız.
Ayrıca boyunuz uzun olunca ne olacak? Ben 1.83 civarıyım ve rahatsız oluyorum, uzun olmak sanıldığı gibi kolay değil.
Ayrıca şu tarz konuların açılmasına sıkıldım diyebilirim. O kadar İnternet var, konu var az oralara baksanız cevabını bulurdunuz.

Geri
Yukarı