15 yaşında futbola başlanır mı?

musiii

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim 15'e girmeme az kaldı, küçüklükten beri futbol sevgisi var içimde. İyi oynuyordum eskiden ama pandemi falan hamladım. Hem de okuldaki o zorba kişiler tarafından da futboldan soğudum. Şimdi tekrar başlamak istiyorum. Kötünün iyisi tekniğim. Sizce futbolcu olabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar, benim 15'e girmeme az kaldı, küçüklükten beri futbol sevgisi var içimde. İyi oynuyordum eskiden ama pandemi falan hamladım. Hem de okuldaki o zorba kişiler tarafından da futboldan soğudum. Şimdi tekrar başlamak istiyorum. Kötünün iyisi tekniğim. Sizce futbolcu olabilir miyim?
Olamazsın.

Baslanmaz burası İngiltere değil sen vardy değilsin kücük yaslardan itibaren sehrinin iyi altyapılarına girseydin keske umudunu kırmak istemem ama gercekler bunlar.

Maalesef çok geç bu zamandan sonra

Ama eğer abartı bir hedefin yoksa lisanslı şekilde ortalama bir amatör ligde oynayabilirsin.

Türkiye'de iyi bir futbolcu olmak için maksimum 10 yaşında altyapıya başlayacaksın. Öyle çok imkan yok burada. Üsttekinin de dediği gibi Vardy gibi 20 küsür yaşlarda işçilikten futbola başlayıp yükselmen çok zor. Şuan başlasan bile 20'ne 5 sene var. 5 sene ne yapabilirsin ki? Yamal 15 yaşında Barca'da oynuyor. Biraz geç kalmışsın gibi.

Türkiye'de iyi bir futbolcu olmak için maksimum 10 yaşında altyapıya başlayacaksın. Öyle çok imkan yok burada. Üsttekinin de dediği gibi Vardy gibi 20 küsür yaşlarda işçilikten futbola başlayıp yükselmen çok zor. Şuan başlasan bile 20'ne 5 sene var. 5 sene ne yapabilirsin ki? Yamal 15 yaşında Barca'da oynuyor. Biraz geç kalmışsın gibi.
Normalde oynuyorum sokakta beden derslerinde fln ama artık kendimi daha çok geliştirmek istedim, oynayış tarzım eh işte dedirtecek tarzda. Yinede teşekkürler cevabın için.

Aslında nerede oynamak istediğine göre değişir, mesela Süper ligde yada Avrupa'da sağlam bir takımda oynamak istiyorsan imkansız neredeyse, ama hedefin TFF 2.Lig gibi, TFF 3.Lig gibi bir yerde oynamak istersen eğer yeteneğin varsa ve çok çalışırsın imkansız değil hatta ihtimal fazla.

Geri
Yukarı