15-16 yaşında futbola başlanır mı?

falconn32

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese 15 yaşındayım, Nisan'da 16 yaşında olacağım. 10-11 yaşımdan itibaren başlamak istiyordum fakat zayıf olduğum için ailem uygun görmedi. Bu yaşta amatör kulüplere ailemle başvursam kabul ederler mi? Bu arada çok az fıtığım var ama antrenmanlara engel olacağını sanmıyorum.

Zor iş hocam denemeleri lazım fiziğini düzeltmeleri lazım 6 ay veya fazlasını bulur yakınlardaki bir altyapıya kayıt ol 17-18'de amatör ligleri denersin.

Torpilin varsa hemen alırlar. Torpil yoksa yeteneğin olmalı. Tabii bunlar futbol takımları için geçerli, futbol okulu vs düşünüyorsan ayrı.

Yetenekte pek işe yaramaz oldu hocam şu an istanbulspora bile torpilin olmadan kaydedilemezsin ya geleceğin Messi'si vaadini vereceksin adamlara ya da para vereceksin ki en azından altyapıya giresin.

Yetenekte pek işe yaramaz oldu hocam şu an istanbulspora bile torpilin olmadan kaydedilemezsin ya geleceğin Messi'si vaadini vereceksin adamlara ya da para vereceksin ki en azından altyapıya giresin.

Anladım hocam aslında derdim altyapı değil. Bir mahalle kulübünde kadro dışı bile olsam düzenli antrenmanlara gitmek istiyorum. Keşke küçükken başlayabilseydim.

Torpilin varsa hemen alırlar. Torpil yoksa yeteneğin olmalı. Tabii bunlar futbol takımları için geçerli, futbol okulu vs düşünüyorsan ayrı.

Hocam belediyenin spor kulüpleri sizce uygun olur mu? Mesela yaşadığım ilçenin spor kulübü şans verir mi görüşsem.

Son düzenleme:
Anladım hocam aslında derdim altyapı değil. Bir mahalle kulübünde kadro dışı bile olsam düzenli antrenmanlara gitmek istiyorum. Keşke küçükken başlayabilseydim.

Hocam belediyenin spor kulüpleri sizce uygun olur mu? Mesela yaşadığım ilçenin spor kulübü şans verir mi görüşsem.
Yetenekliyseniz evet. Torpiliniz varsa 2 kat evet.

Yetenekliyseniz evet. Torpiliniz varsa 2 kat evet.

Hocam torpil belki halledilir ama açıkçası diğer insanların hakkına girmek istemiyorum. Yani ufak bir kulüpte olsa 0'dan hakkımla gelebilirsem gelmek isterim. Sadece idman için bile gitmek isterim kadroda olmasam bile. Sizce telefon falan açsam ailemle görüşmeye çağırırlar mı 15 yaşında birini.

Ben daha öncesinde 2 yıl oynadım ilçemin spor kulübünde hatta altınordu'nun stadına götürülüp denendik fakat seçilemedim yine de şansımı bir daha denemek istiyorum bence sende dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı