15 yaşında futbola tekrar başlamak mantıklı mı?

mete.13713

Centipat
Daha fazla  
Selamün aleyküm herkese. 15 yaşındayım, 6 yasımdan 12 yaşıma kadar kesik kesik futtbola gittim. Şu an 15 yaşındayım, son 3 yıldır futbol okuluna hiç gitmedim. Malum pandemi vs. bayağı bir aksattı. Tam lisans alacağım sıralarda pandemi girdi ve kaynadı. Şu an oynayışım ortlamanın üstünde. Bir süre doğru antrenmanla çok daha iyi olabileceğimi düşünüyorum. Sizce futbola tekrar başlamalı mıyım? Zaman kaybı mı olur? Ne düşünüyorsunuz? (Yaşım ilerlediği için zaman kaybı olabileceğini düşünüyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm herkese. 15 yaşındayım, 6 yasımdan 12 yaşıma kadar kesik kesik futtbola gittim. Şu an 15 yaşındayım, son 3 yıldır futbol okuluna hiç gitmedim. Malum pandemi vs. bayağı bir aksattı. Tam lisans alacağım sıralarda pandemi girdi ve kaynadı. Şu an oynayışım ortlamanın üstünde. Bir süre doğru antrenmanla çok daha iyi olabileceğimi düşünüyorum. Sizce futbola tekrar başlamalı mıyım? Zaman kaybı mı olur? Ne düşünüyorsunuz? (yaşım ilerlediği için zaman kaybı olabileceğini düşünüyorum.)

Hocam eğer lisanslı futbolcu olacak kadar iyi oynuyorsan başlayabilirsin(yaşıtlarınla aynı futbolu oynuyorsan ve gücün yeterliyse)fakat oynayamıyorsan bırak cünkü ergenlik çağının ortasına gelmişsin neredeyse bu zamandan sonra kendini geliştirip iyi oynayabilir misin bilmiyorum ama şansını dene.

İyi oynasan bile paran olmadığı sürece bir şey yapamazsın Türkiye de.

Yav tamam oda var ama cidden üst düzey oynarsa tabii bulunur. Arda gülerin ailesi filan aşırı zengin değillerdi. Beşiktaşa bu yıl giden ve hiç oynatılmayan kişi bir tane ilçeden alınan orta hallice biriydi hatta pandemi döneminde fabrikada çalışmış bu kadar boy boy konuşup insanların heveslerini kursaklarında bırakmayın.

Yav tamam oda var ama cidden üst düzey oynarsa tabii bulunur. Arda gülerin ailesi filan aşırı zengin değillerdi. Beşiktaşa bu yıl giden ve hiç oynatılmayan kişi bir tane ilçeden alınan orta hallice biriydi hatta pandemi döneminde fabrikada çalışmış bu kadar boy boy konuşup insanların heveslerini kursaklarında bırakmayın.

Kanka adam harbi üst düzey oynayabilse sence türkiyedemi oynar :D

İlk Türkiye'de başlayacak İngiltere'den scout ekibi gelip sokak maçlarına mı bakacak.

Türkiye'de düzgün topçu var mı sence kanka Türk olarak. Türkiye'de zaten Max gelişim olarak kalırsın ardanın yaptığı gibi 2 sene oynarsın sonra yurt dışına gidersin.

Selamün aleyküm herkese. 15 yaşındayım, 6 yasımdan 12 yaşıma kadar kesik kesik futtbola gittim. Şu an 15 yaşındayım, son 3 yıldır futbol okuluna hiç gitmedim. Malum pandemi vs. bayağı bir aksattı. Tam lisans alacağım sıralarda pandemi girdi ve kaynadı. Şu an oynayışım ortlamanın üstünde. Bir süre doğru antrenmanla çok daha iyi olabileceğimi düşünüyorum. Sizce futbola tekrar başlamalı mıyım? Zaman kaybı mı olur? Ne düşünüyorsunuz? (Yaşım ilerlediği için zaman kaybı olabileceğini düşünüyorum.)
Ben 20 yaşında tekrar başladım şuan seve seve devam ediyorum. Kondisyon her şekilde kazanılıyor ama fazla profesyonel birşey bekleme.

Boy boy konuşmak? Ben boy boy konuşuyorsam sende boş konuşuyorsun. Sürekli başka insanlara bakarak bir yere gelemezsin. Neymiş X futbolcusu parası olmadan buralara gelmiş, bu adam X futbolcusu gibi olsa zaten buraya yazmak yerine şu an bir yerde oynuyor olurdu.

Tam lisans alacağım sıralarda pandemi girdi ve kaynadı.

İyi oynasan bile.

Ara verdiği dönem fabrikada çalışmış. Sana örnekte atıyorum o zaman adam niye fabrikada çalıştı mükemmel oynamadığından çalıştı senin söyleyişine göre parası olmayan yükselemez. Adam amatör liglerde oynadı. Korona dönemi fabrikada vasıfsız işçi olarak çalıştı 2 yıl sonra Beşiktaş aldı. Kerem kendi aralarında turnuva yapılan liglerdeydi parladı futbolculuğu vardı zaten takıma aldılar. Burda boş boş konuşmuyorum zor iş ama oluyor sana göre asla kimse olamaz. Hatta bu forumda yazı yazan kimse sana göre futbolcu olamayacak.

Geri
Yukarı