15 yaşında milli seferberlikte askere gidebilir miyim?

Nerede yazıyor bu ben 2 sene önce 19 yaşımda askere alındım. Tatil yaparken sahile jandarma geldi senin askerliğin gelmiş dedi bana tutanak tutuldu. Sonra askeriye gittim 19 yaşımda asker oldum askerden geldim 2 ay sonra 20 yaşıma girdim.
19 yaşında askere gitmek normal bir durum zaten. Askere alırken yıl hesabı yapılıyor ay hesabı değil.

Evet bizimle alakalı. Amerika Türkiye'nin Rusya karşısındaki konumuna güvenmediği ve Yunanistan her anlamda Amerika'ya biat ettiği için Türkiye yerine Yunanistan'a yatırım yapılıyor. Yunanistan ve Türkiye arasında savaş çıkması çok ihtimal dahilinde değil bence. NATO'da Türkiye'de bu ayrılığı şu günlerde göze alamaz diye düşünüyorum. Rusya tehlikesi geçer, Amerika'nın Avrupa'da bu kadar yığınak yapması sorun yaratmaya başlar. Amerika yavaş yavaş çekilirse, Yunanistan için ekonomik yükü büyük olur. Yunanistan bu yükü kaldıramayacağını bildiği için sürekli bir tehdit olması ve bunu canlı tutması lazım. Türkiye tehdidini canlı tutmak ve kendilerini Ukrayna gibi mağdur konuma sokarak Avrupa'dan ve Amerika'dan maddi destek akıtmak istiyorlar. Fransa için de işler çok iyi gitmiyor o sebeple Yunanistan için tek yol ABD kaldı gibi. Yakın gelecekte ben Türkiye ile hiçbir ülke arasında özellikle de NATO üyesi ülkeler arasında ciddi bir olayın yaşanacağına ihtimal vermiyorum.

Hocam hiç belli olmaz dünya her an karışabilir ama şu anlık sakin gözüküyor.

Nerede yazıyor bu ben 2 sene önce 19 yaşımda askere alındım. Tatil yaparken sahile jandarma geldi senin askerliğin gelmiş dedi bana tutanak tutuldu. Sonra askeriye gittim 19 yaşımda asker oldum askerden geldim 2 ay sonra 20 yaşıma girdim.

20 yaşına giren tüm erkek Türkiye cumhuriyeti vatandaşları askerlik yapmaya mecburdur.
Ayrıca buradaki konu seferberlik askere alım değil gün olarak belki 20'ye girmediniz ancak yıl olarak girmişsiniz demek ki.

Biz 15 yaşında dershane çıkışı PS'e mi gitsek internet kafeye mi gitsek diye düşünürdük. Günümüz Türkiye'sinde 15 yaşındaki çocuğun düşündüğü şeye bakın. :(

Bu konuyu açan arkadaşla alakalı bir şey. Genel olarak bu yaşta insanların bunu düşünmesine neden olacak bir şey yok ortada şu an.

15 yaşında neyin silahlanması savaş çıksa 18 yaş ve üstündekiler gider 4 ayda neyin savaşı çıkacak?

Gerçekten savaş oyunlardaki gibi değil.

Savaşı 5v5 oyunlarınız gibi sanmanız beni deli ediyor. Şöyle düşünen kişilerin herhangi bir cephe hattında ilk 3 saat içinde kafayı yiyeceğine adım gibi eminim.
1- Ülkenin 235 bin kişilik aktif personel sahibi ordusu var neden seferberlik ilan edilsin.
2- Kimse 15 yaşındaki birini askere almaz vakit enerji ekipman para kaybı.
3- Seferberlik yaşı 19.

Mahallenin kekosundan kelebek bicak satin alinca benim paşalik seviyesi:

Savaşı 5v5 oyunlarınız gibi sanmanız beni deli ediyor. Şöyle düşünen kişilerin herhangi bir cephe hattında ilk 3 saat içinde kafayı yiyeceğine adım gibi eminim.
1- Ülkenin 235 bin kişilik aktif personel sahibi ordusu var neden seferberlik ilan edilsin.
2- Kimse 15 yaşındaki birini askere almaz vakit enerji ekipman para kaybı.
3- Seferberlik yaşı 19.
Kimse oyle dusunmuyor ama cocuk milliyetciymis demek ki ulkesini, bayragini, milletini seviyormus ki boyle bir konu acmis.

Sen de oyle oturdugun yerden deneyimli deneyimli konusuyorsun sanirsin 1071 Malazgirt Savasi gazisisin.

Mahallenin kekosundan kelebek bacak satin alinca benim illegallik seviyesi:

Kimse oyle dusunmuyor ama çocuk milliyetciymis demek ki ulkesini, bayragini, milletini seviyormus ki boyle bir konu acmis.

Sen de oyle oturdugun yerden deneyimli deneyimli konusuyorsun sanirsin 1071 malazgirt savasi gazisisin.

15 yaşındaki birisi savaşmı gitmeli? Umarım ironidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı