15 yaşında nasıl para kazanılır?

Önce şu kendini beğenmişliğinizi bırakın. @Artorias74 hocamın dediği gibi, Türkiye'de bu kadar işsiz varken, siz küçük parayı geçmiş Monster notebook almayı planlıyorsunuz. Biraz gerçekçi olun. Daha sanayiye gitmeyi bile kabul etmezken evde boş fotoğraflar çekip notebook almayı hayallemeyin. Eloboostla, oyun hesabı satmakla 5k'yı bulamazsınız. Biz yardım etmeye çalışıyoruz, siz yaşınızı bile düşünmeden saçma ve saygısız üsluplarda, mesajlarda bulunuyorsunuz. Önce şu at gözlüklerini çıkarın. Şu inatçılığınızla zor para kazanırsınız. Parayla saadet olmaz. İnsanları kırmaya değmez. Ve beklentilerinizi uçurmayın. O kadar parayı anca 1 yıl çalışarak tamamlarsınız. Ya zengin bir ailede doğacaksınız ya da elinizden geleni yapacaksınız. Ailenizin durumu iyi değilse laptop almaya değil, ailenizi rahatlatmaya çalışın. Gereksiz masraflara girmeyin. 15 yaşındasınız, daha 9. sınıf yani. Üniversite 1'e kadar boş bir ihtiyaç olacak 7,5k'lık laptop sizin için. Oyun oynamanızın boş bir şey olduğunu söylemiyorum, tabletlerle de yetinebilirsiniz. Bu kadar zorlamaya gerek yok. Ve insanlara biraz saygılı davranın. Henüz karşınızdakinin yaşını bilmeden kardeşim diyorsunuz, yardım etmeye çalıştığımızda umurunuzda olmuyor. Bomboş klavye delikanlılığı yapıyorsunuz. Ya gidin ticari zekanızı kullanıp al-sat yapın, ya fiziksel gücünüzü kullanıp sanayide vs. çalışın. Fotoğraf çekerek bir yere varamazsınız. YTD.

Şu anki param kripto para borsasında.
Eğer yüksekten (atıyorum Holo gibi sh*tcoin aldıysan sıkıntı olabilir) almışsan batma ihtimalin var, benden söylemesi.
Laptoplar gerçekten pahalı, muhtemelen oyun oynamak için istiyorsun. Monster yerine Xbox Series S alabilirsin, daha kaliteli hem. Zaten dizüstü bilgisayarın olduğundan rahat olur, eski olduğundan Linux Mint XFCE vs. kurdun mu tamamdır.

Eğer yüksekten (atıyorum holo gibi sh*tcoin aldıysan sıkıntı olabilir) almışsan batma ihtimalin var, benden söylemesi.
Laptoplar gerçekten pahalı, muhtemelen oyun oynamak için istiyorsun. Monster yerine Xbox Series S alabilirsin, daha kaliteli hem. Zaten dizüstü bilgisayarın olduğundan rahat olur, eski olduğundan Linux Mint Xfce vs. kurdun mu tamamdır.

Param emin ellerde batma durumu olmaz için rahat olsun. Ayrıca laptop sadece oyun için değil elimdeki laptop bizim canlı ders yaptığımız teams uygulamasını dahi kaldıramıyor kaç kere sorun yaşadım bu konu ile ilgili. Olmuşken de iyisi olsun oyun da oynayayım.

Param emin ellerde batma durumu olmaz için rahat olsun. Ayrıca laptop sadece oyun için değil elimdeki laptop bizim canlı ders yaptığımız teams uygulamasını dahi kaldıramıyor kaç kere sorun yaşadım bu konu ile ilgili. Olmuşken de iyisi olsun oyun da oynamicyayım.
Microsoft Teams'i dahi kaldıramıyorsa durum kötü demektir, dediğim gibi hafif bir XFCE dağıtımı kurarak çözebilirsin. Eğer ana odağın oyun değilse de R5 3500U'lu bir laptop denk getirirsin 4500-5000 civarına, ama çok oyun oynayacaksan Xbox alman çok daha mantıklı.

Önce şu kendini beğenmişliğinizi bırakın. @Artorias74 hocamın dediği gibi, Türkiye'de bu kadar işsiz varken, siz küçük parayı geçmiş Monster notebook almayı planlıyorsunuz. Biraz gerçekçi olun. Daha sanayiye gitmeyi bile kabul etmezken evde boş fotoğraflar çekip notebook almayı hayallemeyin. Eloboostla, oyun hesabı satmakla 5K'yı bulamazsınız. Biz yardım etmeye çalışıyoruz, siz yaşınızı bile düşünmeden saçma ve saygısız üsluplarda, mesajlarda bulunuyorsunuz. Önce şu at gözlüklerini çıkarın. Şu inatçılığınızla zor para kazanırsınız. Parayla saadet olmaz. İnsanları kırmaya değmez. Ve beklentilerinizi uçurmayın. O kadar parayı anca 1 yıl çalışarak tamamlarsınız. Ya zengin bir ailede doğacaksınız ya da elinizden geleni yapacaksınız. Ailenizin durumu iyi değilse laptop almaya değil, ailenizi rahatlatmaya çalışın. Gereksiz masraflara girmeyin. 15 yaşındasınız, daha 9. sınıf yani. Üniversite 1'e kadar boş bir ihtiyaç olacak 7, 5K'lık laptop sizin için. Oyun oynamanızın boş bir şey olduğunu söylemiyorum, tabletlerle de yetinebilirsiniz. Bu kadar zorlamaya gerek yok. Ve insanlara biraz saygılı davranın. Henüz karşınızdakinin yaşını bilmeden kardeşim diyorsunuz, yardım etmeye çalıştığımızda umurunuzda olmuyor. Bomboş klavye delikanlılığı yapıyorsunuz. Ya gidin ticari zekanızı kullanıp al-sat yapın, ya fiziksel gücünüzü kullanıp sanayide vs. çalışın. Fotoğraf çekerek bir yere varamazsınız. Ytd.

Kendimi beğenmişliğimi nerede gördünüz? Sanayiye girmeyi kabul ederim ki daha önce çalıştım sanayide, fakat şu içinde bulunduğumuz durumda bu pek de mümkün gözükmüyor. Ayrıca ben işsizlikten neden etkileneyim yaz sezonunda su limonata satmak için işsizlik rakamlarını göz önünde bulundurmam gerekmez. Boş fotoğraf çekmedim Sinop'un çeşitli yerlerinde makinem ile doğa fotoğrafları çektim ve bundan para kazanamadığımı geyiğine söyledim. Ayrıca bana yardımın dokunmadı daha çok manasız yere bana inatçı saygısız ve klavye delikanlısı dediniz kırıldım. Ayrıca ailemin maddi durumu allaha şükür iyi ben istesem aldırırım onlara ama bir katkım olsun diye baba parası yemiş olmamak için kendim almaya çabalıyorum yatırım yapıyorum olabildiğince tasarım yapıyorum. Ama bunların yanı sıra bir de yazın bir işte çalışacağım tezgah kuracağım ayrıca elimdeki laptop bizim canlı ders yaptığımız teams uygulamasını dahi kaldıramıyor kaç kere sorun yaşadım bu konu ile ilgili. Ve kardeşim reis aga gibi kelimeleri yaygın olarak kullanırım size kardeşim denk geldi. Ve şunu da sakın unutmayın ki kimse daha uzun süredir burada diye saygıyı hak etmez hele ki aklın yaşta değil başta olduğunu bilmeyenler... Olmayan yardımınız için çok teşekkür ederim kalın sağlıcakla...

Photoshop, Premiere, After Effects öğrenin ve tasarım satın. Doğru müşterileri bulursanız yaşınız için tatmin edici paralar kazanabilirsiniz.
Yok öyle bir dünya abicim yok. Bu mantıkla her yazılım öğrenen, tasarım yapabilen bir yerden kesinlikle para kazanıyor. Yok öyle bir şey. Bir kere photoshop, premiere, after effects öğrenmek bile para istiyor, hangi eğitim setiyle hangi zamanla öğrenecen, öğrendin diyelim kim ne diye para verecek ona? Köle gibi çalışmadan para kazanmak mümkün değil dostum, şunu kafanıza sokun.

Sen para kazanma yöntemi arayıp bir fabrikaya girmekten veyahut bir patron altında çalışma dışında iş bulamadığın için bu hiddetin galiba.
Senin anan baban ne iş yapıyor? Kendin ne okuyorsun ne iş yapıyorsun? Bu ülkede it gibi çalışmadan para kazanamazsın çünkü it gibi çalıştırmayacakları iş yok. Nereye gidersen git seni asgari ücretle günde 10-12 saat çalışmayla başlatıyorlar dostum. Ülke düzeni artık böyle.

Senin anan baban ne iş yapıyor? Kendin ne okuyorsun ne iş yapıyorsun? Bu ülkede it gibi çalışmadan para kazanamazsın çünkü it gibi çalıştırmayacakları iş yok. Nereye gidersen git seni asgari ücretle günde 10-12 saat çalışmayla başlatılıyor dostum. Ülke düzeni artık böyle.

Alım satım yapıyorum enayi miyim ben senin gibi verecekleri bir asgari ücret için ağız kokusu çekeceğim. Bugün bilgisayar alıp satarım yarın araba ertesi gün arsa ama sen ölesiye kadar o maaşın kölesisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı