15 yaşında nerede çalışılır, ne kadar kazanılır?

• Konuyu başlatan ense0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 314
Önerileriniz için teşekkür ederim sanırım komilik yapabilirim biraz araştırdım. Bana 10k dan fazla kim verirse oraya giderim muhtemelen.

Yazı belki ''freelancer'' olarak upwork, fiver, bionluk gibi yerlerde tecrübe ederek birşeyler elde edebilirsin. Parası önemli olmaksızın zamanı tecrübe için de değerlendirebilirsin. Tabii ki kendine güvendiğin yeteneklerini ''kategorilerden'' bakman da gerekebilir. Gel gelelim, para kazanmak anlamında asgariye yaklaşamayabilirsin. Dediğim gibi yeteneğin varsa herkese göre değişmekle birlikte neden olmasın ki sende asgariye yaklaşmayasın...Bol şans...

Not: Banka kartını anne, baba, abiden ''varsa'' çözersin.
Herhangi bir kimlik sorunu da olmamış olur.

Freelancer yapmayı denemiştim ama kimse deneyimi olmayan bireysel hesaplara iş vermiyordu, ve hintli Pakistanlı Arap gruplar bu işe hükmetmiş. Evet benim üzerime birkaç kart var.

Önerileriniz için teşekkür ederim sanırım komilik yapabilirim biraz araştırdım. Bana 10k dan fazla kim verirse oraya giderim muhtemelen.

Freelancer yapmayı denemiştim ama kimse deneyimi olmayan bireysel hesaplara iş vermiyordu, ve hintli Pakistanlı Arap gruplar bu işe hükmetmiş. Evet benim üzerime birkaç kart var.

Kimsenin kimseye hükmettiği yok. Bunlar herkesin etrafta konuştuğu ezber kelimelerdir. Deneyimi anne karnında sağlamıyoruz değil mi? Herkes yanlış yapa yapa yapıyor. Ayrıca freelancer olduğun noktada profesyonel gibi zaten fiyat çekemiyorsun, çekemezsin. Amacın pişmek ve yazı değerlendirmek. Olaya sadece para diye bakarsan yazın tarla bahçe işlerinde çalışırsın. Onu da sen kabul etmeyeceksin. Eminim ki kolay para arıyorsundur.

Ekmek aslanın ağzında değil ince bağırsandan da geçiyor. Nereye ilerleyeceği de malum :)

Ekonomi itibariyle de paranın hiçbir zaman değeri olmadı, değişkendir. Bu anlamda da öyle iyi parayı bu devirde kimse rahatlıkla kazanamıyor. Herkesi dinlersin ve senin dediğin olur.

Sonuç olarak hızlıca para kazanmak istiyorsan önce dayak yemeyi ve hatalarından keyif almayı tecrübe etmelisin.

Güncelleme: Yazın fındık toplamak da iyi bir seçenektir. Konumunu bilmiyorum, biraz zordur ve ayrı ayrı yerlerde sabredersen kendine bir iş istasyonu ya da oyun canavarı bir setup bile kurabilirsin.

Tamamen seni neyin ilgilendirdiği ile senkronize çalışır. O yüzden kısa vadeli sırf yazı değerlendirmek için de kısa bir plan, ödül planı hazırlamak isteyebilirsin.

Son düzenleme:
Kimsenin kimseye hükmettiği yok. Bunlar herkesin etrafta konuştuğu ezber kelimelerdir. Deneyimi anne karnında sağlamıyoruz değil mi? Herkes yanlış yapa yapa yapıyor. Ayrıca freelancer olduğun noktada profesyonel gibi zaten fiyat çekemiyorsun, çekemezsin. Amacın pişmek ve yazı değerlendirmek. Olaya sadece para diye bakarsan yazın tarla bahçe işlerinde çalışırsın. Onu da sen kabul etmeyeceksin. Eminim ki kolay para arıyorsundur.

Ekmek aslanın ağzında değil ince bağırsandan da geçiyor. Nereye ilerleyeceği de malum :)

Ekonomi itibariyle de paranın hiçbir zaman değeri olmadı, değişkendir. Bu anlamda da öyle iyi parayı bu devirde kimse rahatlıkla kazanamıyor. Herkesi dinlersin ve senin dediğin olur.

Sonuç olarak hızlıca para kazanmak istiyorsan önce dayak yemeyi ve hatalarından keyif almayı tecrübe etmelisin.
Doğru söylüyorsun bunu düşüneceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı