15 yaşında oturma odasında yatıyorum

Benimde odam var içerisi 80 derece mecbur yatakta yatamıyorum. Ders çalışacağım zaman masa bile sığmıyor abimin eşyaları dolu oda. Benimde oda problemim var. 2 tane misafir odası var. Ben 4 de kadar uyuyorum. Annem zorla kaldırıyor yattığım odadan. Napıcaz bu oda problemini. Aslında bizde boş odada var ama annem temizlik yapmadığı için kapatıyor. Seni en iyi ben anlarım dostum. Bu arada bilgisayar aldım antreye koydum misafir gelince çocuklardan oturamıyorum.

Kişi hakkında çok acayip bilgi sahibiyiz zaten, potansiyel üniversitelerden, oturduğuyere kadar. Bilip bilmeden ayrı eve çık demek, çıkacak bir yığın masrafı karşılama niyetiniz yoksa abes.
Buhran falan mı geçiriyorsun? çocuğa üniversiteye kadar sabret artık giderken dersine iyi çalış iyi git ve bursunu desteğini ayarla ayrı oda tut kendine diyorum. Yığın masraf dediğin nedir? Biz KYK yurdun kalıyorduk sen neyin kafasını yaşıyorsun. Moderatörlerde böyle söyleyince banlıyor ama adama başka diyecek söz bırakmıyorlar. Sen oturup hazır yemeye alışmışsın belli ki dediğimizi kavrayamıyorsun. Üniversiteye gidince ailesinide mi götürecek?

Buhran falan mı geçiriyorsun? çocuğa üniversiteye kadar sabret artık giderken dersine iyi çalış iyi git ve bursunu desteğini ayarla ayrı oda tut kendine diyorum. Yığın masraf dediğin nedir? Biz KYK yurdun kalıyorduk sen neyin kafasını yaşıyorsun. Moderatörlerde böyle söyleyince banlıyor ama adama başka diyecek söz bırakmıyorlar. Sen oturup hazır yemeye alışmışsın belli ki dediğimizi kavrayamıyorsun. Üniversiteye gidince ailesinide mi götürecek?
En kötü garsonluk yapar arkadaş.

Çocuğuna ait bir oda bile veremiyorsan ne diye çocuk yapıyorsunuz arkadaş diye sorarlar adama.

Bu yüzden herkesin çocuk sahibi olmasına karşıyım.
Sonuna kadar katıldığım bir fikir. Kardeşim eğer maddi durumun yerinde değilse çocuklara sefillik çektirmeye gerek yok. Yap 1 tane paşa gibi prenses gibi bak.

Konu sahibine gelecek olursak eğer odanız var ve onlar sizin odanızda yatıyorsa herkesi toplayıp "burası benim odam burada ben yatacağım. Oturma odasında yatmak istemiyorum." diyin.
Eğer odanız yok ve salonda yatıyor iseniz abinizin odasına bir yatak aldırıp orada yatın.
Eğer abiniz ve ablanız aynı odada kalıyor ve size yer yok ise balkonda yat.

(Düzgün anlatamayabilirim özür dilerim.)

Arkadaşlar ben 15 yaşındayım oturma odasında kalıyorum. Bundan şikayetçi değilim.
Ama ailemde kim kavga ederse odamda yatıyor. Örneğin: 2 hafta önce annemle babam kavga etti. Babam odamda kaldı, 2 hafta önce ablamla abim kavga etti ablam odamda kaldı. Bende en sonda ablamla çok feci kavga ettim ve kovdum. Sonra annemle babam bana kızdı nedeni ise; "sanki gece yatıyorsunda odandan kovuyorsun" dediler. Evet tatil günlerinde gece uyumuyorum ve sonuçta odam yok ve oturma odasında uyuyorum. Gece 12'de odamdan çıkıyorlar sabah 12'de başımda son ses televizyon izliyorlar. Sesini kısın deyince saat 12 kalk diyorlar ya. Ben ister 3'de kalkarım ister 4'te yani çok saçma değil mi? Tamam hadi oturuyorsunuz bari sesini kısın. İnsan yatıyor sonuçta.
Ve demek istediğim;
Ailemde kim kavga ederse trip maksadıyla geliyor koltukta yatıyor ertesi gün tekrar tribini sonlandırıp tekrar yerinde yatıyor ya çok sinirleniyorum bağırmak istiyorum ama sonuçta büyüğüm yapamam bunu yazarken yazım yanlışı yapmış olduysam çok özür dilerim içimi dökmek istedim sadece.
Peki bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmam gerek?
Kendi odaları olduğu halde karşısındakine trip atmak için benim odamda yatıyor.
Tamam 2-3 kere böyle şeyler olabilir ama bu sürekli oluyor.
Yatağa kokunu sal.

(Düzgün anlatamayabilirim özür dilerim.)

Arkadaşlar ben 15 yaşındayım oturma odasında kalıyorum. Bundan şikayetçi değilim.
Ama ailemde kim kavga ederse odamda yatıyor. Örneğin: 2 hafta önce annemle babam kavga etti. Babam odamda kaldı, 2 hafta önce ablamla abim kavga etti ablam odamda kaldı. Bende en sonda ablamla çok feci kavga ettim ve kovdum. Sonra annemle babam bana kızdı nedeni ise; "sanki gece yatıyorsunda odandan kovuyorsun" dediler. Evet tatil günlerinde gece uyumuyorum ve sonuçta odam yok ve oturma odasında uyuyorum. Gece 12'de odamdan çıkıyorlar sabah 12'de başımda son ses televizyon izliyorlar. Sesini kısın deyince saat 12 kalk diyorlar ya. Ben ister 3'de kalkarım ister 4'te yani çok saçma değil mi? Tamam hadi oturuyorsunuz bari sesini kısın. İnsan yatıyor sonuçta.
Ve demek istediğim;
Ailemde kim kavga ederse trip maksadıyla geliyor koltukta yatıyor ertesi gün tekrar tribini sonlandırıp tekrar yerinde yatıyor ya çok sinirleniyorum bağırmak istiyorum ama sonuçta büyüğüm yapamam bunu yazarken yazım yanlışı yapmış olduysam çok özür dilerim içimi dökmek istedim sadece.
Peki bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmam gerek?
Kendi odaları olduğu halde karşısındakine trip atmak için benim odamda yatıyor.
Tamam 2-3 kere böyle şeyler olabilir ama bu sürekli oluyor.
Bende bir zaman salonda yattım ama bir zamandan sonra bunalıp yan odadaki anneannemin eşyalarını atıp kendi odam yaptım. Kimseyi çekecek değilim. :D

Kafan çalışıyorsa derslere çalış kariyer yapıp bağımsızlığını kazanmaya bak. Eğer derslerin zayıfsa hemen çalışmaya başla ve şimdiden para biriktir ve ayrı bir eve çık. Ayrı bir eve kesin çık. 18 yaşına kendi işlerini kendi halleden bir birey olmaya çalış. PC oyunlarını azalt. düzenli spor yap. Dram filmleri izle, sonrada biraz komedi. faydalı roman ve kitaplar oku. Dua et. youtubedan boş beleş ergen kanallarını bırak, faydalı öğretici kanalları izle, örn: beyhan budak, berk karataş. Bişeyler öğren. Şimdiden hayat planı yap. Evlenmeyi düşünüyormusun, düşünmüyormusun. yada kaç yaşında? Hangi kızlardan hoşlanırsın. Şu hayatta ait olduğun bir ideolojin, bir duruşun olsun. Hayatı çar kastığın bir oyun gibi yaşa işte, kendini geliştir, öğren, ilerle. Aileni de takma kafana. Muhtemelen senin yerinde bir başkası olsaydı da aynı sorunları yaşayacaktı. Sen kendine bak, kendi bildiğin doğru yolunda ilerle.

Yeni konular

Geri
Yukarı