15 yaşında sanayiye alırlar mı?

Sanayide çalışamazsın. Çalışırsan sigorta yapmazlar, doğru düzgün para vermezler. Ayrıca çalışma şartları kötü, iş güvenliği yok, ezilirsin oralarda.

Zenaat öğrenmek istiyorsan kesinlikle git derim. Özellikle beyinciler falan çok daha az eforla çok para kazanıyorlar çünkü işin biraz daha yazılımsal tarafı ağır basıyor. Ama biraz para kazanayım yeter diyorsan hiç uğraşma hem ucuza çalıştırırlar hem de fiziken seni çok yorarlar. Daha çok hizmet sektörüne falan yönelebilirsin bahşişi falan daha iyi olur. En azından üsstün sanayi kadar kirlenmez.

Fiyat ne kadar düşük olursa olsun eğer hevesiniz varsa sanayide çalışın. Benim çocukluk arkadaşım kaporta-boyacı oldu okulu bıraktı ben ise okudum. Ben asgari ücret ve primli işlerde çalışırken o avuç kadar yeri boyamak için minimum 1000 TL para alıyor.

Sanayide çalışamazsın. Çalışırsan sigorta yapmazlar, doğru düzgün para vermezler. Ayrıca çalışma şartları kötü, ezilirsin oralarda.
18 üstü olunca da sigorta yapmıyorlar ki hocam , kurumsal bir firma değilse hiç yapmaz.

18 üstü olunca da sigorta yapmıyorlar ki hocam , kurumsal bir firma değilse hiç yapmaz.
Sigortalı yapacağın bir iş bulacaksın. Yaşın genç bulursun bir şeyler. Yoksa emeklerin boşa gider. Sigorta yapmayan adamdan hayır gelmez zaten, onlar ölücüdür. Selam bile verme o adamlara. 39 yaşında bir abin olarak söylüyorum bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı