15 yaşında yazılım ile nasıl para kazanılır?

ogingsan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 tane dil biliyorum bunlar:

HTML.
CSS.
PHP.

Buraya kadar her şey güzel yalnız küçük bir köyde yaşıyorum ve 15 yaşındayım yaşadığım köyde benden başka sadece 30-40 yaşlarındaki birisi yazılım yapabiliyor bu çok büyük bir avantaj, yani köylü bize muhtaç, sorun o değil köylünün bu tür şeylere ilgisi yok site falan isteyen yok satamıyorum freelance olarak çalışsam yaşım buna elverişli değil biraz fikir verin nasıl insanları kendime yöneltebilir ve para kazanabilirim?

İmkanı yok 2 ayda, 2 ayda öğrenilen php ile yazılacak sahibinden tarzı siteden hayır gelmez.
"Sen ne biliyorsunda konuşuyorsun" diyen illa çıkacaktır, kendimi tanıtayım. 2016'dan beri php üzerine web siteler geliştiriyorum ve şuan ise react'a yöneldim. Full Stack Web Developer rolü ile bir çok projede çalıştım.
Katılıyorum, 2-3 ayda öğrenilen dile uzmanlaştım denilemez.

Bu arada ben de php-laravel ve vuejs ile crm projeleri geliştiriyorum.

Severiz laravel :)

1 yılda da uzmanlaşmak pek mümkün değil, eğer bu bir yılda 15-20 tane proje geliştirdiysen belki olabilir.

Aslında bana kalsa ben Django'yu tercih ederim gibi geliyor, laravel-Django bende 49-51 gibi bir durumda ikisini de severim ama Django bir tık daha önde gibi :).
Ben kendime uzman denilmesini çok doğru bulmuyorum ama müşteriler tarafından çok fazla duyuyorum, ben kendime uzmanım diyemem mesela. Ama uzmana yakın bilgim var diyebilirim.

Sektörün içinde olan kolay kolay "uzman" sıfatını kullanmıyor, çünkü sürekli bir şeyler öğrenmeye açık bir sektör ne kadar öğrensen de hep yeni bir şey çıkıyor öğrenecek :D.

Merhaba yine PHP bilen benden 5 yaş büyük bir arkadaşım ile sizin dediğiniz gibi bir site kuralı 1 yıl oldu ve hala uğraşıyoruz site ismini burada reklam olur diye vermeyeceğim bu fikri sizden önce düşündük ve atağa geçirdik yani.
Facebook'da görüyorum. İneklerin yediği yonca balyası, saman balyası gibi şeylerin ineğin yemesine kadar olan süreçte çok fazla aracı var. Mesela tarla sahibi, ilaçlamak, sulamak, toplamak, balya haline getirmek için 4 farklı insanla görüşüyo. Ardından hayvan sahibi o balyalarını almak için ya aracıyla ya da direk tarla sahibiyle görüşüyo. 3-4 amele bir de tarla sahibi toplanıp balyaları traktöre dolduruyolar. Amelelerin ( tek günlük ücretli işçi ) başı genelde kahvehane kahvehane dolaşarak ameleye ihtiyaç olup olmadığını kontrole ediyo. Hayvan sahibi amele kiraladıktan sonra balyalar hayvanların yanına geliyor. Arada gerçekten çok fazla aracı var. Bence olay burda bir site tasarlamak değil, eğer gerçekten köyde para kazanmak istiyorsan bu insanları dijital ortama itmelisin. Armut gibi sitelerde artık şehirlerde tesisatçı, elektrikçi vb. çalışanlar bulmak çok kolay. Köyde çalışan günlük ücretli işçilerin de armut gibi bir uygulamadan yararlanması bence gayet güzel olurdu. Çok mu kompleks düşünüyorum bilmiyorum, ama bunlar benim köyde çalışırken aradığım, bana kolaylık sağlayacak şeylerdi. Ayrıca facebook'da köy gruplarında biraz dolaşmalısın. Orayı gerçekten arabaların sahibinden sitesi gibi kullanıyolar. Sürekli iş, ot, yem fırsatları var. Hatta bir köylü traktör satacaksa emimin facebook'dan ilan veriyordur. Köylü ve yaşlı kesimin belki de tek kullanabildiği site facebook'dur.

Konu dağıldı gitti kusura bakmayın, konuyu toplamak için birkaç şey yazayım;
Flutter-dart öğrenip mobil uygulamalar geliştirebilirsin.
Hatta güzel bir pratik olması için PHP ile yaptığın projeleri mobil platforma aktarmakla başlayabilirsin.
Bir başka taktik olarak popüler oyunların verdiği apiler ile insanların oyun gelişimlerini takip etmeleri için mobil uygulama çıkartabilirsin, güzel bir reklam ile 3-5 yolunu bulacak bir uygulama bile çıkabilir.

Konu dağıldı gitti kusura bakmayın, konuyu toplamak için birkaç şey yazayım;
Flutter-dart öğrenip mobil uygulamalar geliştirebilirsin.
Hatta güzel bir pratik olması için PHP ile yaptığın projeleri mobil platforma aktarmakla başlayabilirsin.
Bir başka taktik olarak popüler oyunların verdiği apiler ile insanların oyun gelişimlerini takip etmeleri için mobil uygulama çıkartabilirsin, güzel bir reklam ile 3-5 yolunu bulacak bir uygulama bile çıkabilir.
Çapraz platform geliştirebilir. C# Xamarin'de de çapraz platform geliştirilebiliniyor

Yeni konular

Geri
Yukarı