15 yaşında yazılımı öğrendikten sonra neler yapılabilir?

269179

Hectopat
Arkadaşlar bu yaz yazılım öğrenmek istiyorum fakat aklımda bazı sorular var. Yazılım öğrendikten sonra ne yapacağım veya nasıl yazılımdan para kazanacağım? Yazılıma ise HTML ile CSS'le başlamak istiyorum. Öneriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yaz tatilinde herhangi bir dili öğrenemezsin, sadece başlangıç yapıp dilin temellerini, yapısını öğrenebilirsin.

18'inden önce para kazanmaya başla da 10 yıl içinde vergi memurları selam kardeş diyip girsin içeri. Tecrübe kazanmaya çalış ilk etapta, 15 yaşında bir yaz içinde yazılım öğrenen birine para verecek kişi yoktur, 30 sene önce olsa belki. Ücretsiz işler, yapmayı düşündüğün yazılımların prototipleri, bilgisayarında halihazırda olan basit yazılımların kendi versiyonunu yapabilirsin.

Öncelikle projelerin olsun ki Linkedin hesabında bunları sergile işe alınma oranın artsın ayrıca Github'a yüklersen projeleri daha çok iş teklifi gelebilir diye düşünüyorum. Kaynak kodunu gördükleri için. Sonra kariyer.net diye site var oradan da iş başvurularını görebiliyorsunuz uygun kriterleriniz varsa başvurursunuz. Ama kesinlikle Linkedin hesabınız olsun. Ayrıca kendinize çevre yapmaya çalışın torpil şansı yakalamış olursunuz.

HTML, CSS ve C++ biliyorum lakin işime yaramıyor. Geçen sene sırf onun için çalışmıştım lakin hiçbir işime yaramadığını söylemek isterim. Bu işten pek para kazandığımı söyleyemem. O yüzden bu sene derslerime odaklandım. İstediğim üniversiteyi tutturmak istiyorum.

HTML ve CSS gayet basit. 1 aya kalmaz, hemen öğrenebilirsin. Bu arada ezberin iyi olmalı, yoksa zorlanabilirsin. C++ ise biraz daha karmaşık. Eğer öğrenmen bayağı zamanını alabilir. Zaten benim de C++ üzerinde o kadar geliştiğimi söyleyemem.

HTML ve CSS'nin ne işe yaradığını biliyorsundur diye düşünüyorum. Belki başkalarının sitelerini hazırlayabilirsin. Müşteriyi nasıl bulacaksın emin değilim.

Bunun dışında Phyton öğrenebilirsin, bazı arkadaşlarım çok işe yaradığını söylüyor. Seneye ben de Phyton öğreneceğim. TYT ve AYT derdi başımdan gitmiş olacak ne de olsa.

Geri
Yukarı