15 yaşından sonra profesyonellik için futbol oynanır mı?

Starkk01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben 15 yaşındayım. Futbola şu sıralar ilgim arttı. Küçükken çok fazla oynamadım lakin şu an başlasam profesyonel futbol için çok geç olur mu? Eğer geç değilse hangi mevkide oynamam daha iyi olur? Fiziksel özelliklerim: Boy 183, kilo 65.

Merhaba ben 15 yaşındayım. Futbola şu sıralar ilgim arttı. Küçükken çok fazla oynamadım lakin şu an başlasam profesyonel futbol için çok geç olur mu? Eğer geç değilse hangi mevkide oynamam daha iyi olur? Fiziksel özelliklerim: Boy 183, kilo 65.
Tabikide oynanır sen yeterki başla nasıl başladığın değil nasıl bitirdiğin önemlidir.

Peki hangi mevkiyi önerirsin?
Hocam bu sizin yeteneğiniz ile alakalı mesela hızlanmanız şutlarınız dribblinginiz iyi ise kanat oynamanız öneririm hangi ayağınızı kullanıyorsunuz sağ mı sol mu boyunuzu uzunsa ve refleksleriniz iyi ise kaleci öneririm ama boyunuz uzun hemde bitiriciliğiniz iyi ise santrafor öneririm

Torpilin yoksa zor.

Sadece boy ve fiziğe bakarsak kanat ya da ofansif orta saha oynayabilirsiniz.

Torpilin yoksa zor.
Burdada mı ya :D

Sadece boy ve fiziğe bakarsak kanat ya da ofansif orta saha oynayabilirsiniz.

Kalecilik için boyum kısa mı?

Sağ a

Hocam bu sizin yeteneğiniz ile alakalı mesela hızlanmanız şutlarınız dribblinginiz iyi ise kanat oynamanız öneririm hangi ayağınızı kullanıyorsunuz sağ mı sol mu boyunuzu uzunsa ve refleksleriniz iyi ise kaleci öneririm ama boyunuz uzun hem de bitiriciliğiniz iyi ise santrafor öneririm.

Sağ ayağımı kullanıyorum, reflekslerim orta derece, ama çok oyun bilgim yok.

Hocam boyun iyi,pozisyon alman ve kafa vuruşun iyi ise P.Kluivert misali forvet olmanı öneririm.(yada MAUROOOO ICARDIIII)

Geri
Yukarı