150.000 TL monitör dahil PC toplama

Bütçe
150.000

ArthurPendragos

Femtopat
Daha fazla  
Oyun, tasarımcılık ve ders için kullanılacak. Ayrıca tüm parçaları Hepsiburada'dan alacağım.
-Herhangi bir şeye laf etmeyin sadece öneri sunun.-
Herhangi bir sıkıntı, darboğaz, uyumsuzluk, kötü bir şey veya kasma olur mu?
Parçalar aşağıdadır.

Kasa: ASUS ROG hyperıon GR701 268 X 639 X 659 mm çelik alaşımlı temperli cam Full Tower Eatx/atx/mını-Atx/mıcro-Atx oyuncu kasası.

Anakart: Gigabyte Z490 Aorus Pro AX ıntel® Z490 5000 MHz DDR4 1200 pin ATX anakart.

İşlemci: Intel Core i9 11900KF 3.50GHz 8 çekirdek 16MB önbellek LGA1200 soket 14nm işlemci - BX8070811900kf.

RAM: Kingston frrngdrgb 32 GB 6464C32Rsak2-3200 KF564C32rsak2-32

SSD: Kingston Fury Renegade 2TB Sfyrd/2000G M.2 PCI 4.0 SSD.

İşlemci soğutucu: ASUS ROG Ryujin 240 OLED Aura Sync RGB 2X Noctua ıppc 2 PWM 120mm fan sıvı CPU soğutucusu.

Güç kaynağı: ASUS ROG-THOR-1600t Titanium 1600W modüler güç kaynağı.

Ekran kartı: Galax GeForce RTX4070 ex gamer Black 12 GB 192bıt GDDR6X 3xdp 1xhdmı RTX 4070 ekran kartı (47nom7md7jeg)

Ekran kartı yan tutucu: Lian Li GB-001 sarkma önleyici ekran kartı destek braketi.

Hoparlör: Rampage RMS-X7 spectra Bluetooth FM'li RGB ışıklı multimedia oyuncu 2.0 speaker hoparlör.

Kamera: Logitech brıo 500 Full HD 1080p mikrofonlu web kamerası - siyah.

Mikrofon: Lastvoice Midex V5 RGB set USB oyuncu ve yayıncı mikrofonu Condenser stüdyo (kayıt Gaming TikTok Twitch canlı yayın Discord YouTube)

Kulaklık: Rampage MAG'e Virtual 7.1 RGB ışıklı oyuncu kulaklığı.

Klavyehp Omen encoder kablolu klavye 6yw75aa.

Mouse: HP Omen photon kablosuz oyuncu mouse 6CL96aa.

Mouse pad: HP Omen outpost mouse pad 6cm14aa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 150.000 TL bütçe ile gidip Rampage kulaklık- Rampage hoparlör-1600W PSU-DDR 4 RAM-ve RTX 4070 alırsanız sizin yerinize ben bile üzülürüm ama onun dışında böyle bir bilgisayarda kasma donma ve darboğaz olmaz ama yine de bu bilgisayar alınmaz. Size önerim gidip Akakçe'den en ucuz fiyatlara bakın ona göre dizin bilgisayarı, emin olun 100 kat daha iyi olacak.

Peki bir yazar mısınız ben pek anlamıyorum da bu işlerden bana ne önerirsiniz en iyi şekilde.

Bu sistem'i alıp İtopya da olan özelleştirmelerden Corsair 2TB MP600 Pro LPX adlı SSD'yi seçerseniz bir de ASUS ROG STRIX 1000W Aura adlı PSU alıp yanına da bu monitör'ü alırsanız baldan tatlı olur :)
Geri kalan klavyedir şudur budur onları da yazacaktım ama o konuda bende pek anlamıyorum siz bunlar için geri kalan bütçe ile yeni konu oluşturun :)

Konu ciddi mi bu arada :D? Bu tür fiyattaki konular ciddi olmuyor çoğunlukla.

Konu ciddimi diye ilk başta bende düşündüm ama bir Tofaş bile minimum 150.000 bin TL. :(

yani bi baba parası diyelim

Ciddi evt

Bana para fark etmez

🤣😂🤣

Neyse ben şimdi ssd yi değiştireyim

Sonra ne yapayım
birde psu da değişiklik yapıp size önerdiğim monitörü alırsanız 10 numara 5 yıldız olur

Hepsiburada veya herhangi bir mağaza şart mı?
Bu bütçeye çok çok daha iyisi toplanır, paranızı bunlara vermeyin.
Bu sistem'i alıp İtopya da olan özelleştirmelerden Corsair 2TB MP600 Pro LPX adlı SSD'yi seçerseniz bir de ASUS ROG STRIX 1000W Aura adlı PSU alıp yanına da bu monitör'ü alırsanız baldan tatlı olur :)
Geri kalan klavyedir şudur budur onları da yazacaktım ama o konuda bende pek anlamıyorum siz bunlar için geri kalan bütçe ile yeni konu oluşturun :)
Sisteme patladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı