150-180 TL'ye mikrofon önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yika38

Gigapat
Makaleler
11
Yer
Kayseri
Kullanmış olduğum Toshiba P50-B-116 sistemin mikrofonu fan sesine kadar her şeyi kaydettiğinden yeni mikrofon almaya karar verdim, bunun için 150-180 TL civarında bütçe belirledim. Ne kadar ucuz ve kaliteli olursa benim için o kadar iyi ama gerçekten değecek öneriler gelirse bütçeyi belki biraz daha arttırabilirim.

Profesyonel ses kaydı yapmayacağım, Discord görüşmeleri ve video kayıtları için kullanacağım. Zaten 150-180 TL'ye de aşırı kaliteli bir şey beklememek lazım. Fakat en azından verdiği performans tatmin edici olsun, dip ses yapmasın, nefes sesine kadar her şeyi kaydetmesin, çok kısık da kaydetmesin.

BM800 çokça öneriliyor fakat Phantom Power olmadan sesi oldukça kısık kaydettiğini duydum, gelecekte de bu tür şeyler almak istemiyorum. Bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam BİM'e yaka mikrofonu geliyor isterseniz onu alın, kendiniz stand yaparsınız. Yaka mikrofonları çok ucuz ama bayağı kaliteli oluyorlar.

Hocam BİM'e yaka mikrofonu geliyor isterseniz, onu alın, kendiniz stand yaparsınız. Yaka mikrofonları çok ucuz ama bayağı kaliteli oluyorlar.

Bu ürün mü?
1617908051988.png

Bu ise 29 TL'ye nasıl bir performans verebilir ki? Daha markası bile belli değil.

Düzenleme: Markası Starcom imiş. Bilemedim doğrusu.

Bu ürün mü?
Eki Görüntüle 964796
Bu ise 29 TL'ye nasıl bir performans verebilir ki? Daha markası bile belli değil.

Düzenleme: Markası Starcom imiş. Bilemedim doğrusu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam mikrofonun ses testi. Bence fiyatına göre bayağı iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam mikrofonun ses testi. Bence fiyatına göre bayağı iyi.
Ses performansı beni tatmin etmedi, kullandığım telefonun (Galaxy A8 2018) mikrofonu daha iyi.

LastVoice BM-800 en mantıklı seçenek gibi, tabii çok iyi performans beklerseniz harici bir parçasını da almanız gerekir ki 800 TL civarı yapar.
BM - 800. İleride veya şimdi alabiliyorsanız Phantom Power 48V alın, ciddi fark oluyor ve bu tip mikrofonlar zaten Phantom Power ile güzel çalışır.
Düşüneceğim, başka öneri gelmezse sipariş edeceğim, beklediğim performansı alamazsam iade edeceğim. Phanton Power almaya şahsen pek girmek istemiyorum çünkü masamda ne kadar az yer kaplarsa o kadar iyi, profesyonel bir ses kaydı da yapmayacağım.

Alternatif önerileriniz var mıdır?

Bir de aşağıdaki mikrofonlar nasıldır?
  • Trust Mantis
  • Boya BY-M1

Ses performansı beni tatmin etmedi, kullandığım telefonun (Galaxy A8 2018) mikrofonu daha iyi.

Düşüneceğim, başka öneri gelmezse sipariş edeceğim, beklediğim performansı alamazsam iade edeceğim. Phanton Power almaya şahsen pek girmek istemiyorum çünkü masamda ne kadar az yer kaplarsa o kadar iyi, profesyonel bir ses kaydı da yapmayacağım.

• Trust Mantis
  • Boya BY-M1
Trust Mantis ses testi.
Bence gayet güzel sesi var.

• Trust Mantis
  • Boya BY-M1

Phantom Power almazsanız sizi tatmin etmeyebilir, videoya bakın.

Phantom Power almazsanız sizi tatmin etmeyebilir, videoya bakın.

Anladım, o zaman almışken ikisini beraber almak en mantıklısı fakat benim o kadar bütçem yok maalesef. En kısa zamanda almak istediğimden BM800'ü elemek durumundayım, belki gelecekte yükseltme yapıp farklı bir mikrofona geçmek istersem ikisini beraber düşünebilirim.

Üstte bahsettiğim mikrofonlar nasıldır? Siz hangisini önerirsiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı