150-200 TL Windows 10 ve 11'i tam destekleyen USB Wi-Fi adaptörü önerisi

378352

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, AirTies 2315 Wi-Fi adatörün sistemime sık sık mavi ekran vermesini sağlayan sürücüsünden sonra yeni bir USB Wi-Fi adaptör arayışına girdim. Ama hangisinin Windows 10 veya 11 destekli olduğunu anlamadım.

@Recep Baltaş'ın topladığı PC'nin birinde ASUS USB N-10 nano USB adaptörünün;

Bu kullanım kılavuzunda yazan bilgiye göre, Windows Vista, XP, 7, 8 ve 8.1 desteği dışında Windows 10 ve Windows 11 desteği yok. Peki ASUS USB N-10 nano, Windows 11 tarafında nasıl tanındı, ve sürücü dahi kurulmadan nasıl kullanılabilir hale geldi?

Hadi diyelim 8.1 Driver'ı kuruldu. İleride bu sıkıntı çıkaracaktır elbet.

Ayrıca USB N-10 NANO'ların sık sık bağlantı kopması varmış.

Bunun için sadece Windows 10 veya 11 destekleyen adaptör arıyorum ki, gelecekte başım ağrımasın. Uzun seneler kullanabileyim yani.

Marka eğer kullanıyorsanız, teknik destek konusunda sıkıntı çıkarmayan, bağlantısı kopmayan, dandik olmayan, bilindik bir marka olursa çok sevinirim.

Bütçem 150-200 TL civarındadır. En fazla 250 olur. (o da parasına değiyorsa.)

Umarım bulursunuz.

Ben de bu var işimi görüyor.
16605694828366044826101158928796.jpg

Fazla pahalı olmasın hocam. Ayrıca yüksek hızlı bağlantıya da ihtiyacım yok. 150 MB/S hız versin yeter. Bizdeki internet en fazla 100 MB/S.
Söylediğiniz hızlar yüksek mb/s ile mbps farklı birimler. Mbps = 8x mb/s Dediğim gibi 100 mbps hız için attığım adaptör işinizi görür youtube araştırabilirsiniz ürün yorumlarına bakabilirsiniz. Markası farketmez herhangi birini alın aynı üretim veya başka öneren olursa onları da gözden geçirin. Wifi 5 destekli almanızı öneririm.

Söylediğiniz hızlar yüksek mb/s ile Mbps farklı birimler. Mbps = 8X mb/s dediğim gibi 100 Mbps hız için attığım adaptör işinizi görür YouTube araştırabilirsiniz ürün yorumlarına bakabilirsiniz. Markası fark etmez herhangi birini alın aynı üretim veya başka öneren olursa onları da gözden geçirin. Wi-Fi 5 destekli almanızı öneririm.

@Laudatory bunu buldum aynısı mı?

hepsiburada.png

Geri
Yukarı