150 TB depolama alanlı bilgisayar kurmak mümkün mü?

Özkanst

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımla 150 TB'lık depolama alanı olan sistem kurmayı düşünüyoruz. Bunun için neler gerekli olur, hangi işlemci, hangi ekran kartı kullanmak yeterli olur ve kendimiz bunu yapabilir miyiz, yoksa daha profesyonelden destek almalı mıyız? Yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller.

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımla 150 TB'lık depolama alanı olan sistem kurmayı düşünüyoruz. Bunun için neler gerekli olur, hangi işlemci, hangi ekran kartı kullanmak yeterli olur ve kendimiz bunu yapabilir miyiz, yoksa daha profesyonelden destek almalı mıyız? Yardımcı olursanız sevinirim iyi Sosyaller.
Sunucu sahibi firmalara danışabilirsiniz. Bunun için buradan fazla yardım alamazsınız, deneyimli ve profesyonellerden yardım almanız gerekiyor.

Merakımdan soruyorum. 150 TB ile ne yapacaksınız? Konuya dönersek arkadaşın dediği gibi sunucu firmaları ile anlaşabilirsiniz.

Sorgulamak sana düşmez, cevap ver ya da konuya girme.

Arkadaş nefsine yenik düşüp soru sormuş, ki bende aynı durumdayım bir arşiv sitesi veya firma değilseniz insanın aklına amaç? Meselesi geliyor ayrıca amaç soruyu oda sonucu değiştirebilir,iyi günler diliyorum.

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim 150 TB depolama alanı projeler ve diğer önemli belgeleri bir arada tutmak için kullanacağız bugün elimize iki tane server geçti. Bahsettigim sistemi bu serverlar üzerinde kurabilir miyiz yoksa apayrı bir bilgisayar mi kurmak gerekir (serverların çalışıp çalışmadığını da bilemiyoruz 😅)

Dosya Ekleri

• IMG_20231006_132418.jpg
    IMG_20231006_132418.jpg
    194 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20231006_132431.jpg
    IMG_20231006_132431.jpg
    185,1 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı