150 TL fare önerisi

Mechoskop

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
1.mouse Everest SGM X7-Pro (indirimde 90TL)
2.mouse Rampage SMX R50 HOWL (130TL)
Neden arasında kaldım. İkisinde de macro yazılım var. DPI tuşu vs. var.
Birisini önerecek olsanız neden önerirsiniz? 40TL fazla verip Rampage alsam ne olur? Aralarındaki farklar neler?
Yardımcı olursanız sevinirim? Bunların dışında mouse önerebilirsiniz? Bütçe(150TL)

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de alınmaz :

Üzerine çok az daha ekleyip Logitech G102 "PRODIGY" en mantıklısı olacaktır. (Dikkat g203 modeli daha iyi gibi görünse de sensör olarak g102 mercury sensör ile kalitede daha öndedir)

Everest,Philips gibi "segment bilgisayar"ın üzerine marka basılmış ne idiği belirsiz çin ürünlerine yaklaşma bile.
@244765 Neden üzgün attın dostum , katılmadığın bir durum mu var ?

Son düzenleme:
Bütçeni düşürmek istersen böyle de bir ürün var:

150 TL'ye Corsair Katar Pro öneririm.
Ben de bu 2 fare arasında kararsız kaldım. İkisinden birini alacağım.

Üzerine çok az daha ekleyip Logitech G102 en mantıklısı olacaktır. (dikkat G203 modeli daha iyi gibi görünse de sensör olarak G102 mercury sensör ile kalitede daha öndedir)

Everest, Philips gibi "segment bilgisayar"ın üzerine marka basılmış ne idiği belirsiz Çin ürünlerine yaklaşma bile.
@244765 neden üzgün attın dostum, katılmadığın bir durum mu var?

Hocam G102 ile 203 aynı mouse zaten Prodigy ve Lightsync olarak 2'ye ayrılıyor.

Hocam elinin boyutunu şu şekilde ölçer misin?
Bir de claw fingertip palm hangisini kullanıyorsun?

1619813086168.png

Hocam G102 ile 203 aynı mouse zaten Prodigy ve Lightsync olarak 2'ye ayrılıyor.
İşte orada yanılıyorsun. Evet aynı mouse olarak lanse edilseler de aynı değiller. G203 sonradan RGB renkli olmasyıla öne çıkan bir modeldi ama g102 prodigy yenilenerek g102 lightsync adıyla RGB ışıklandırmayla geldi.

Fakat ne gariptir ki g203 RGB olmasına rağmen g102 prodigy modeliyle aynı fiyattı çünkü kullanılan sensörün kalitesi bir tık düşürülmüştü. Etrafta sürekli Lift Off Distance problemi konuşuluyordu.

Ancak g102 prodigy modelinde ise mercury adlı bir sensör vardı ki çok nadir problem görülüyordu. Günümüzde ise çoğu g203 modelinde kalitesiz olan sensör kullanılıyor bu nedenle aynı gibi gözükse de g102 daha iyi bir modeldir.

(Örneğin çin pazarında g304 avrupa pazarında g305 gibi değil)

Son düzenleme:
İşte orada yanılıyorsun. Evet aynı mouse olarak lanse edilseler de aynı değiller. G203 sonradan RGB renkli olmasyıla öne çıkan bir modeldi ama G102 yenilenerek RGB ışıklandırmayla geldi.

Fakat ne gariptir ki G203 RGB olmasına rağmen G102 modeliyle aynı fiyattı çünkü kullanılan sensörün kalitesi bir tık düşürülmüştü. Etrafta sürekli lift off distance problemi konuşuluyordu.

Ancak G102 modelinde ise mercury adlı bir sensör vardı ki çok nadir problem görülüyordu. Günümüzde ise çoğu G203 modelinde kalitesiz olan sensör kullanılıyor bu nedenle aynı gibi gözükse de G102 daha iyi bir modeldir.

(Örneğin Çin pazarında G304 Avrupa pazarında G305 gibi değil)

Öğrendiğim iyi oldu. Benim bildiğim G102 ve 203 aynı.

Peki omen 400 alınır mı
Omen 400 pmw3325 sensör kullanıyor. 100 IPS 20G hızlanması var.
G102 ise logitech üretimi mercury kullanıyor 200IPS 20G hızlanması var.

Eğer oyun işini ciddiye alıyorsanız g102 daha önde bir model. Ama elime ortopedik gelsin cuk otursun diyorsanız omen 400 tercih edebilirsiniz.
Öğrendiğim iyi oldu. Benim bildiğim G102 ve 203 aynı.
Hah ! Demek burda da konusu varmış :D . Redditte çok tartışılmıştı bu konu. Türkçe bir kaynağa dökülmesi iyi olmuş.

Omen 400 PMW3325 sensör kullanıyor. 100 IPS 20G hızlanması var.
G102 ise Logitech üretimi mercury kullanıyor 200IPS 20G hızlanması var.

Eğer oyun işini ciddiye alıyorsanız G102 daha önde bir model. Ama elime ortopedik gelsin cuk otursun diyorsanız Omen 400 tercih edebilirsiniz.

Hah! Demek burada da konusu varmış :D . Reddit'te çok tartışılmıştı bu konu. Türkçe bir kaynağa dökülmesi iyi olmuş.

Yani anladığım kadarıyla G102 de merqury G203 de 10 yıllık bir sensör var.

Geri
Yukarı