150 TL'ye soğutucu önerisi

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar yaz geliyor malumumuz ve bu yaz hakikaten de en sıcak yaz olacak gibi. Bende bilgisayarımı buna hazırlıyorum. ^^ Kasayı değiştireceğim Corsair Carbide 500R alacağım bol fan ile birlikte. ^^ Soğutucumuda değiştirmek istiyorum. En fazla 150 TL'ye alabileceğim en iyi soğutucu nedir sizce? Benim kafamda Venom Vodoo var. Çok fark olmaz derseniz CM Hyper 212X'te almayı düşünüyorum.

Bende bir şey soracağım. Sıcak havalarda sıvı soğutma kullanılırsa çok değişiklik olurmu? Yapraklı soğutuculara nazaran. Yani vodoo soğutucusu ile sıvı soğutmalarda sıcak yaz aylarında çok fark olurmu.

Su soğutma ve sıvı soğutma sıcak havalarda elbette fark olur ancak fanlı işlemci soğutucuları kadar fark yok.

Mesela yaz aylarında kasa içi daha sıcak oluyor ve işlemci soğutucusu daha düşük performans veriyor. Ancak su soğutmada böyle bir şey çok ta fazla yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı