150 TL'ye Laptop Soğutucu Önerisi

• Konuyu başlatan qbK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 8B
Hocam neye göre tahmin yürütüyorsunuz? Tx Ergo500'ün 106cfm, Red Alert olanın 115 cfm hızı var. Markasını bildiğiniz için mi öyle dediniz?

Zaten öncelikli olarak işini iyi yapan bir soğutucu lazım, sizin laptop modeliniz nedir? Ayrıca ne kadar fark ettirdi size?
Markayı bildiğim için aslında en kaliteli soğutucu türü alimunyum olanlar ama bu fiyat bandında Zalman güzel bir soğuk hava veriyor. Arkadaşımda oldukça deneme fırsatım olmuştu benim tavsiyem ile bilgisayar dükkanı olan birisi almıştı oda memnun kalmıştı. 200mm büyük tek fan yeterli olur bence. Malzeme kalitesi olarak ta soğutma performansı olarakda bekleneni verebilir bence. Önemli olan oyun esnasında veya boş kullanımda ısıyı ne kadar düşürdüğü. %100 stres testinde laptop işlemcisi 65 derece ne bileyim çok mantıklı bir derece değil. 20 derece düşürebilcek bir soğutucu olduğunu sanmıyorum :D

Yüksek devirde çalışan 6 tane fandan ve 115 CFM hava akışından bahsediyorum. Coolermaster ve Zalman NC2000 de kullandım, fanının kendine hayrı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı