1500-2000 Lira Android Telefon Önerisi

MetehanKlc

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıktan da anlaşılacağı üzere 1500-2000 lira arasında telefon bakıyoruz babam için. Ekran inç olarak pek fark etmez. Ancak SAR değeri önemli. Olabildiğince düşük SAR değerli telefon istiyorum, önceki telefonunda bir süre sonra rahatsız etmeye başlamış değerinin yüksek olması. Her türlü öneriye açığım, android olması gerekli dediğim gibi. Teşekkürler, iyi günler.

SAR değeri o kadar önemli bir olay değil. Bunun hakkında biraz yazılar okusanız aslında büyük bir sorun teşkil etmeyeceğini anlarsınız. Telefondan istekleriniz tam olarak nedir?

Başlıktan da anlaşılacağı üzere 1500-2000 lira arasında telefon bakıyoruz babam için. Ekran inç olarak pek fark etmez. Ancak SAR değeri önemli. Olabildiğince düşük SAR değerli telefon istiyorum, önceki telefonunda bir süre sonra rahatsız etmeye başlamış değerinin yüksek olması. Her türlü öneriye açığım, android olması gerekli dediğim gibi. Teşekkürler, iyi günler.
Xiaomi mı 5 Samsung galaxy c7

SAR değeri o kadar önemli bir olay değil. Bunun hakkında biraz yazılar okusanız aslında büyük bir sorun teşkil etmeyeceğini anlarsınız. Telefondan istekleriniz tam olarak nedir?
Uzun ömürlü olmalı. Babam Htc Desire S (yanlış hatırlıyor da olabilirim) kullanıyordu şu zamana kadar. 5 seneyi aştı o telefonla. Yani öyle çok büyük bir beklentisi yok. Kamera kalitesi ve bataryası iyi olmalı. Biraz da estetik olsa fena olmaz.

P9 ve A8 2016 modellerine bakabilirsin. İthalat telefon almayı düşünüyor musun?
Olabilir

Xiaomi mı 5 Samsung galaxy c7
1 seneyi aşkın süredir telefonlarla pek ilgilenmedim ama, bırakırken Samsung pek iyi işler yapmıyordu. Ömür olarak sürekli telefon çıkardığı için çabuk eskiyordular diye biliyorum. Yazılım sorunları da cabasıydı. Değişti mi? Ayrıca Xiaomi nasıl bir markadır? Adını duydum ama ne kadar güvenilebilir?

Asus Zenfone 3, A5 2017, Lenovo P2 modellerinden birini önerebilirim. Ama asıl önerim şu anda 1900 TL olan ZTE Axon 7 modelidir. Belki markadan dolayı çekincen olabilir ama merak etme ZTE gayet iyi bir markadır. Ülkemizde daha çok operatörlerin telefonlarını üretirlerdi. ZTE Axon 7, diğer modellerden daha üst segmentte yer alan bir telefondur.

Samsung gayet iyi işler yapıyor. Pazar payında ilk üçte yer alıyor. Güncelleme konusunda eksileri daha çok var. Özellikle giriş seviyesi modellerini olduğu gibi bırakıyor güncelleme tarafında. Yazılım sorunları çok büyük ölçüde değişti. Çok daha akıcı ve stabil bir arayüzü var. Ama hala en iyi Android arayüzü değil bana sorarsanız. Arka planda işleyen uygulama fazla. Pili biraz fazla yiyor. Ama çok değil, yanlış anlaşılma olmasın.

Uzun ömürlü olmalı. Babam Htc Desire S (yanlış hatırlıyor da olabilirim) kullanıyordu şu zamana kadar. 5 seneyi aştı o telefonla. Yani öyle çok büyük bir beklentisi yok. Kamera kalitesi ve bataryası iyi olmalı. Biraz da estetik olsa fena olmaz.

Olabilir

1 seneyi aşkın süredir telefonlarla pek ilgilenmedim ama, bırakırken Samsung pek iyi işler yapmıyordu. Ömür olarak sürekli telefon çıkardığı için çabuk eskiyordular diye biliyorum. Yazılım sorunları da cabasıydı. Değişti mi? Ayrıca Xiaomi nasıl bir markadır? Adını duydum ama ne kadar güvenilebilir?
Xiaomi markası çin markası telefon da dünya 3. sü bence bir göz at dostum ;)

1- Xiaomi Mi 5
2- Samsung A5 2017
3- Lenovo P2
sıralamasına koyduk. Başka önerileriniz var mı? Bu Xiaomi'de oldu ki bir sorun çıktı, çaresi ne olur? Türkiye'de hizmet veriyorlar mı?

Hayır hizmet vermiyorlar. Aldığın mağaza ile ilgileniyorsun. Garantin onlar. Bir Samsung, Lenovo değil. Ben zaten dediğim gibi ithalatçı garantili telefon önermiyorum. O yüzden Mi 5 modeli her ne kadar fiyatına göre güzel bir telefon olsa da, sırf garantisinden dolayı önermiyorum. İlk başta ZTE Axon 7, sonra da Asus Zenfone 3, Lenovo P2 ve Galaxy A5 (2017) modellerini öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı