1500-2000 TL Arası 144Hz monitör Önerisi

M. Onur NAR

Hectopat
Herkese Merhabalar.
1500-2000 TL arası monitör almayı düşünüyorum.
Acaba hangi monitörü almalıyım?
27 Inc almayı düşünüyorum ancak 24 Inc'de olabilir. Curved ekran olsa daha iyi olur ancak kaliteli monitör ise Curved olmasa da olur.
Gamepower monitörler nasıldır acaba?

Satın almayı planladığım sistemim
Aquarius 5AN-X | Game Garaj hazır sistemin özelleşmiş hali.
Özellikleri;
AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz 35MB AM4
MSI B450M-A PRO Max 4133MHz (OC) DDR4 AM4 mATX
INNO3D GeForce RTX2060 Super ICHILL X3 Ultra 8 GB 256Bit
Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16
Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM 3.5"
Crucial P1 500 GB 1900/950 Mbps NVMe M.2
FSP Hydro700 700W 80+ Bronze

Bu sistem için hangi monitörü almalıyım?

Yorumlarınız için teşekkürler.

Herkese Merhabalar.
1500-2000 TL arası monitör almayı düşünüyorum.
Acaba hangi monitörü almalıyım?
27 Inc almayı düşünüyorum ancak 24 Inc'de olabilir. Curved ekran olsa daha iyi olur ancak kaliteli monitör ise Curved olmasa da olur.
Gamepower monitörler nasıldır acaba?

Satın almayı planladığım sistemim
Aquarius 5AN-X | Game Garaj hazır sistemin özelleşmiş hali.
Özellikleri;
AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz 35MB AM4
MSI B450M-A PRO Max 4133MHz (OC) DDR4 AM4 mATX
INNO3D GeForce RTX2060 Super ICHILL X3 Ultra 8 GB 256Bit
Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16
Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM 3.5"
Crucial P1 500 GB 1900/950 Mbps NVMe M.2
FSP Hydro700 700W 80+ Bronze

Bu sistem için hangi monitörü almalıyım?

Yorumlarınız için teşekkürler.
Gamepower monitör alınmaz. Everest, James Eşşşek, Gamebooster, Gamepower gibi markalar monitör konusunda iyi değil. Bu markalar klavye/mouse üretirken ucuz malzeme kullanarak bir mevi F/P gibi bir şey yapabilseler de monitör de ucuz malzeme ve malzemeden kısmak demek batırmak demek, kronik sorunlar demek, hızla oluşan ölü pikseller demek, berbat renk gamutu demek, kısa ömürlü ürün demek olur genelde. Ve bu saydıklarım gemellikle Everest, Rampage, Gamepower vs. monitörlerdr bulunuyor.
Kaliteli olarak bunu öneririm;

Kavisli olsun derseniz;

Bunları öneririm.

Gamepower monitör alınmaz. Everest, James Eşşşek, Gamebooster, Gamepower gibi markalar monitör konusunda iyi değil. Bu markalar klavye/mouse üretirken ucuz malzeme kullanarak bir mevi F/P gibi bir şey yapabilseler de monitör de ucuz malzeme ve malzemeden kısmak demek batırmak demek, kronik sorunlar demek, hızla oluşan ölü pikseller demek, berbat renk gamutu demek, kısa ömürlü ürün demek olur genelde. Ve bu saydıklarım gemellikle Everest, Rampage, Gamepower vs. monitörlerdr bulunuyor.

Kavisli olsun derseniz;

Bunları öneririm.

Hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim.Ben de gamepower mi alsam acaba diye düşünmedim değil.Saolun hocam.

Kavisli olsun derseniz;

Bunları öneririm.

Hocam acaba bu monitörler nasıldır?
Hangi monitörü seçmeliyim?
Vatan da
VIEWSONIC 27 bu monitör tükenmiş ama stoğa gelebilir.Bu monitör ile itopyada ki monitör arasında ne fark var hocam?
Yorumunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim.Ben de gamepower mi alsam acaba diye düşünmedim değil.Saolun hocam.

Hocam acaba bu monitörler nasıldır?
Hangi monitörü seçmeliyim?
Vatan da
VIEWSONIC 27 bu monitör tükenmiş ama stoğa gelebilir.Bu monitör ile itopyada ki monitör arasında ne fark var hocam?
Yorumunuz için teşekkürler.
İtopyadakinin ms'i daha düşük ve renk kalitesi olarak minimal bir farkla üstün.

Viewsonic de MSI MAG'lar da üzmez fakat Lenovo'lar onlara göre sönük kalıyor çünkü TN panller ve TN paneller renk konusunda iyi değil ve görüş açıları da çok dar.

İtopyadakinin ms'i daha düşük ve renk kalitesi olarak minimal bir farkla üstün.

Viewsonic de MSI MAG'lar da üzmez fakat Lenovo'lar onlara göre sönük kalıyor çünkü TN panller ve TN paneller renk konusunda iyi değil ve görüş açıları da çok dar.

Teşekkürler hocam yorumunuz için.Viewsonic MSI yada Asus monitörlerden birini almayı düşünüyorum.
Hocam acaba bu monitörlerden hangisini televizyon olarak da kullanabilirim ya da kullanabilir miyim?

Teşekkürler hocam yorumunuz için.Viewsonic MSI yada Asus monitörlerden birini almayı düşünüyorum.
Hocam acaba bu monitörlerden hangisini televizyon olarak da kullanabilirim ya da kullanabilir miyim?
Monitörlerin TV olması için herhangi bir özelliğe sahip olması gerektiği hakkında bir şey duymadım fakat araştırmakta fayda var.

Aoc 2590vxq kullanıyorum benimki 75 hz ama farklı seriyle satılan 144lük leri var. 300 cd parlaklık, incel panelle baya kullanışlı, odam güney cephe ve monitör direk cama bakıyor ona rağmen gündüzleri perde kapamadan oyun oynanıyor. Monitörde hdmi girişi ve dahili hoparlör olduğu için uydu bağladım, tv gibide kullanıyorum, tek eksik kumanda 😅 marka bağımsız olarakta tv amaçlı kullanmak istiyorsanız dahili hoparlör olmasına dikkat edin ve oyun kullanımında hdmi yerine dp kullanın.

Aoc 2590vxq kullanıyorum benimki 75 hz ama farklı seriyle satılan 144lük leri var. 300 cd parlaklık, incel panelle baya kullanışlı, odam güney cephe ve monitör direk cama bakıyor ona rağmen gündüzleri perde kapamadan oyun oynanıyor. Monitörde hdmi girişi ve dahili hoparlör olduğu için uydu bağladım, tv gibide kullanıyorum, tek eksik kumanda 😅 marka bağımsız olarakta tv amaçlı kullanmak istiyorsanız dahili hoparlör olmasına dikkat edin ve oyun kullanımında hdmi yerine dp kullanın.

Yorumunuz için teşekkürler hocam.
Oyun kullanımında hdmi yerine neden dp kullanmalıyım hocam?
Artı bir özellik mi sağlıyor?
Monitörlerin TV olması için herhangi bir özelliğe sahip olması gerektiği hakkında bir şey duymadım fakat araştırmakta fayda var.

Teşekkürler hocam yorumunuz için.

Yorumunuz için teşekkürler hocam.
Oyun kullanımında HDMI yerine neden DP kullanmalıyım hocam?
Artı bir özellik mi sağlıyor?

Teşekkürler hocam yorumunuz için.

Daha iyi görüntü aktarımı sağlıyor, FHD çözünürlükte HDMI 120Hz desteklerken DP 144Hz'e kadar destekliyor, free/vsync ile daha iyi sonuç veriyor, ama ses iletmiyor. Bilgisayarda kullanacağınız için bu problem olmayacaktır. Ve ek olarak sistem gayet yeterli ancak RAM'i 16'ya çıkartmanızı tavsiye ederim tam verim için.

Hocam oyun için hangi
Daha iyi görüntü aktarımı sağlıyor, FHD çözünürlükte HDMI 120Hz desteklerken DP 144Hz'e kadar destekliyor, free/vsync ile daha iyi sonuç veriyor, ama ses iletmiyor. Bilgisayarda kullanacağınız için bu problem olmayacaktır. Ve ek olarak sistem gayet yeterli ancak RAM'i 16'ya çıkartmanızı tavsiye ederim tam verim için.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam.
Ram x2 taneydi hocam yazmayı unutmuşum.
Sesi nasıl iletmiyor hocam?Hoparlör mü takmalıyım sisteme?

Yeni konular

Geri
Yukarı