1500-2000 TL Elektro Gitar Önerisi

bRss

Hectopat
Merhabalar. 3 yıldır klasik gitar çalıyorum. Klasik gitar eğitimim bittikten sonra kendimi yeni şarkılar öğrenmeye adadım bol bol ve metal müzikle o zamanlarda tanıştım tam olarak. Yaklaşık 1 veya 1 buçuk yıldır yani metal şarkılarla tanıştığım yıldan beri çok ilgimi çektiği için(Özellikle klasik metal) her türlü dalını çalmaya çalışıyorum. Artık ne kadar olursa. Gitarı aldıktan 3-4 yıl sonra çok çok daha pahalı bir şeye değiştireceğim için bütçenin bu kadar olması benim için yeterli olur diye düşünüyorum. Aklımdaki marka ve modelleri söyleyerek sizlerin kafanızı karıştırmadan sadece sizlerin fikrini almak istiyorum.

Hocam merhabalar ben de sizin gibi konu açmıştım. Lakin kimse cevap vermeyince farklı yerlerden edindiğim bilgilerle aldım gitarımı. Ben tercihimi Epiphone Les Paul Player Pack Special II'den kullandım. Set halinde satın aldım. Metal,Rock çalmak istiyordum. Ve bu gitarı tercih ettim. Ayrıca gitar yurtdışında da popüler, Gibson gibi bir devin yan markası. Bu sizi idare eder diye düşünüyorum.

Hocam merhabalar ben de sizin gibi konu açmıştım. Lakin kimse cevap vermeyince farklı yerlerden edindiğim bilgilerle aldım gitarımı. Ben tercihimi Epiphone Les Paul Player Pack Special II'den kullandım. Set halinde satın aldım. Metal,Rock çalmak istiyordum. Ve bu gitarı tercih ettim. Ayrıca gitar yurtdışında da popüler, Gibson gibi bir devin yan markası. Bu sizi idare eder diye düşünüyorum.
Hocam kusura bakmayın bir kaç haftadır Technopat'a bakmıyordum. İçerisinde gelen amfi den gerçekten memnun musunuz peki ?

Special II çok çirkin geliyor bana bilmiyorum boyası uğraşılmamış gibi.
Ek olarak, Les Paul gövde şekliyle gitar üreten ilk firma Epiphone. Sonrasında Gibson tarafından satın alındı.

İkinci el Jackson veya Dean bakabilirsiniz. Metal için harika markalardır. Bu veya şu gitarı öneririm. Bir de overdrive'lı bir amfi alırsanız bir süre gidersiniz. Sonrasında distortion pedalı veya prosesör gerekecek. Boss DS-2 veya DS-1 öneririm.

Hocam Special 2'nin sesi aşırı boğuk geldi bana benim alacağım modele göre. Bora hocam ikinci el gitar alma fikri aşırı mantıklı geldi orjinal fiyatı ve ikinci el fiyatlarından sonra önerdiğiniz gitarların çok teşekkürler. Araştıracağım, gitarı aldığımda da buraya düşeceğim hangi marka modellerini aldım ekipmanların.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı