1500-2000 TL PC Önerisi

pc2.png

İtopya

NOT: Anakart için BIOS update gerekli. Alırken İtopya'dan rica edebilirsiniz, ilk nesil ryzen bulabilirseniz kendinizde yapabilirsiniz ya da son olarak servis'den yaptırabilirsiniz.

2200 TL verip sırf ekran kartı RX570 diye bunu alacağıma 500-600 verir çok daha iyisini alırım. :)
PC oyunda 150 FPS alınca iyi olmuyor. Oyunda 150 FPS görünce ''Çok eyiii eğğğğ'' diye çıldırıyorsunuz, haberiniz yok diğer parçalar leş. Adam gidiyor RX570 sisteme 400W sertifikası dahi olmayan PSU koyuyor.
Ozaman bi 500 daha ver daha iyisini al ? Bu döngü sürekli böyle gider.

Ozaman bi 500 daha ver daha iyisini al ? Bu döngü sürekli böyle gider.
''Cahilce'' yaşamaya devam et, lafım yok sana iyi günler. Gidip Powerboost, Frisby, Everest, TX leşleriyle yaşa. 10 bin liraya PC topla Everest PSU falan koy mesela. ''Kör'' gibi yaşamaktansa biraz piyasayı falan araştır, 2000 TL çok düşük bir bütçe artık PC için, minimum 3000'den başlıyor, hazır toplama PC'ler de 2500'e falan düşüyor indirimlerle (RX570 seviye PC için konuşuyorum). Dolar 5.40 TL, fark ettiyseniz 3 TL değil. Bu nedenle 2000 lira gibi bir bütçeye anca böyle dandik ürünlerle kurulu PC alıyorsunuz, 2 gün sonra da sorunlarla gelmeyin o zaman. RX570+R3 1200'e 400W PSU ve sertifikasız... Mantıklı olan şey o bütçeye kaliteli ürünlerle kurulu bir PC alıp mümkünse sonradan upgrade'ler yapmak. Sen o PC'yi aldın 400W PSU zaten RX570 için tam sınırda, ileride sıkıntı çıkartacağı belli. Sürekli masrafa gireceksin. Anlamak istemiyorsan hala bir şey demeyeceğim. Gidip piyasadaki en leş ürünleri al, Hadron PSU falan al 100 TL'ye bulursun.

''Cahilce'' yaşamaya devam et, lafım yok sana iyi günler. Gidip Powerboost, Frisby, Everest, TX leşleriyle yaşa. 10 bin liraya PC topla Everest PSU falan koy mesela. ''Kör'' gibi yaşamaktansa biraz piyasayı falan araştır, 2000 TL çok düşük bir bütçe artık PC için, minimum 3000'den başlıyor, hazır toplama PC'ler de 2500'e falan düşüyor indirimlerle (RX570 seviye PC için konuşuyorum). Dolar 5.40 TL, fark ettiyseniz 3 TL değil. Bu nedenle 2000 lira gibi bir bütçeye anca böyle dandik ürünlerle kurulu PC alıyorsunuz, 2 gün sonra da sorunlarla gelmeyin o zaman. RX570+R3 1200'e 400W PSU ve sertifikasız... Mantıklı olan şey o bütçeye kaliteli ürünlerle kurulu bir PC alıp mümkünse sonradan upgrade'ler yapmak. Sen o PC'yi aldın 400W PSU zaten RX570 için tam sınırda, ileride sıkıntı çıkartacağı belli. Sürekli masrafa gireceksin. Anlamak istemiyorsan hala bir şey demeyeceğim. Gidip piyasadaki en leş ürünleri al, Hadron PSU falan al 100 TL'ye bulursun.
Ben aldım mı ? Yaşın belli konuşmaya gerek yok. Ben sadece dediğinize açıklık getirdim. 2500 Tl'ye topladın ? ee 300 ver daha iyisini al bu döngü hep böyle devam eder. Ama sizin o küçük beyniniz algılayamadı sanırım.

Para kolay kazanılmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı