1500 - 2000 TL PC Tavsiyesi

• Konuyu başlatan fatapat13
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
AMD, tercihinde yanılma ve o bütçeye göre iyi bir ekran kartı da bulamayabilirsin... Bence sistem gayet oturmuş hem bence FULL HD olayı çıktıktan sonra High, Very Hight Ultra gibi çözünürlüklerin, pek de önemi olmamalı senin için sonuçta pro değilsin. Ama tabi karar sana ait şimdiden hayırlı olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle AMD vs Nvidia diye bir kıyaslama olmaz. Ekran kartı modeline göre olur. Çünkü bir kart da biri diğerini geçer, diğerinde o onu geçer. Genel olarak bakılmaması gerekir. İkinci olarak AMD CPU'larda RAM'lerin 1866 MHz olması gerekir diye bir deyim yerleşti insanlara (ben dahil). Bunun sebebi AMD CPU'ların overclocksuz haliyle max. 1866 MHz desteklemesidir ve insanlar da bu yüzden hep 1866 MHz önerir. Intel de ise 1600 MHz'dir bu değer. Ama gelin görün ki 1066 vs 1333 MHZ arasındaki FPS değerleri farkı testinde bile 1-2 FPS oynamazken bunda da pek oynamaz. Yani illaki 1866 MHz olması gerek değil ki günümüzde RAM'lerin MHz değerleri ne kadar yüksek olursa oyunlarda o kadar FPS artışı olur gibi bir durum teşkil etmemektedir. Render ile uğraşıyorsanız iki binli değerlerde MHz'ye sahip RAM'ler alabilirsiniz. Gerisi para kaybı.

Monitörün tepki verme süresi 2 ms veya 1 ms olmalı.

Hocam adamın bütçesi belli tepki sürelerine bakarsan ya ekran kartı düşecek, ya işlemci düşecek ya bilmem ne. Bütçe belli zaten. Daha fazla bütçesi varsa alsın 1ms tepki süreli monitör.

- - - Güncellendi - - -

Öncelikle AMD vs Nvidia diye bir kıyaslama olmaz. Ekran kartı modeline göre olur. Çünkü bir kart da biri diğerini geçer, diğerinde o onu geçer. Genel olarak bakılmaması gerekir. İkinci olarak AMD CPU'larda RAM'lerin 1866 MHz olması gerekir diye bir deyim yerleşti insanlara (ben dahil). Bunun sebebi AMD CPU'ların overclocksuz haliyle max. 1866 MHz desteklemesidir ve insanlar da bu yüzden hep 1866 MHz önerir. Intel de ise 1600 MHz'dir bu değer. Ama gelin görün ki 1066 vs 1333 MHZ arasındaki FPS değerleri farkı testinde bile 1-2 FPS oynamazken bunda da pek oynamaz. Yani illaki 1866 MHz olması gerek değil ki günümüzde RAM'lerin MHz değerleri ne kadar yüksek olursa oyunlarda o kadar FPS artışı olur gibi bir durum teşkil etmemektedir. Render ile uğraşıyorsanız iki binli değerlerde MHz'ye sahip RAM'ler alabilirsiniz. Gerisi para kaybı.

Sonuna kadar katılıyorum. Hatta 1333 bile alınır. Oyun için çok fark etmiyor. Bir kaç fark ettiren oyun çıkıyor ama zaten oyunlar ilk olarak ekran kartı üzerindeki belleği kullanır (GDDR3 veya 5). APU işlemcilerinin faydalandığı söylenebilir.

Peki siz bana max 2000 TL'ye kadar nasıl bir sistem önerirsiniz ? Intel'miş AMD'miş Nvidia'mış fark etmez ama monitör olsun lütfen önerin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı